Przejdź do treści
Hala Sportowa
Przejdź do stopki

Strona w trakcie przebudowy
Za utrudnienia przepraszamy

Gminny Halowy Turniej Piłki Nożnej Oldbojów

Gminny Halowy Turniej Piłki Nożnej Oldbojów

Treść

 

23 lutego br. w Hali sportowej w Suszcu odbyła się kolejna edycja Gminnego Halowego Turnieju Piłki Nożnej Oldbojów.
Była to edycja wyjątkowa nie tylko dlatego, że drużyna z Kryr zagrała ponownie w turnieju. Wyjątkowa, ponieważ jeden z uczestników- Ludwik Paszyna, obchodził 70 urodziny i zagrał w turnieju jako czynny zawodnik! Swoją nieustającą wieloletnią pasją do piłki nożnej, zdobył uznanie i szacunek nie tylko jako piłkarz, ale także jako sportowiec, który mimo wielu kontuzji i 70 lat, nie zawiesił butów na kołku. W dowód uznania, przed rozpoczęciem turnieju naszemu solenizantowi wręczono pamiątkową paterę oraz piłkarskie prezenty ufundowane przez kolegów z boiska.

Turniej rozpoczął się meczem Radostowice-Suszec, który toczony był w szybkim tempie i zakończył się wynikiem 2:3 dla Suszca. Kolejne spotkanie, to Kryry- Kobielice, gdzie nasz solenizant stanął na bramce Kryr i bez żadnej taryfy ulgowej został wraz z obrońcami przetestowany przez napastników z Kobielic. Test został zaliczony, ponieważ Kryry zachowały czyste konto straconych bramek. Jedyną bramkę w meczu, na wagę zwycięstwa zdobył Jacek Pustelnik, który niczym rasowy napastnik wykorzystał nieporozumienie między bramkarzem i obrońcą Kobielic.
W kolejnych spotkaniach Kryry pokonały Radostowice 1:0, a Kryrzanie nadal zachowali czyste konto. Natomiast Kobielice, podłamane pierwszą przegraną i osłabione brakiem kilku podstawowych graczy, przegrały z Suszcem 4:1, a następnie z Radostowicami 4:2
Ostatni mecz w turnieju Suszec – Kryry, okazał się meczem o 1 miejsce i tytuł mistrzowski na rok 2019. Mecz był bardzo wyrównany, choć powoli zarysowywała się przewaga drużyny z Suszca. Pierwszą bramkę w spotkaniu zdobył Marian Neumann z suszeckiej drużyny, który tym samym przerwał bezbramkową passę Ludwika Paszyny. Kolejne dwie bramki zdobył Krzysztof Majeran przypieczętowując wygraną drużyny z Suszca.

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce – Suszec 9 pkt.
II miejsce – Kryry 6 pkt.
III miejsce – Radostowice 3 pkt.
IV miejsce – Kobielice 0 pkt.

Najlepszym bramkarzem turnieju został Ludwik Paszyna z Kryr, który po raz kolejny ciężko zapracował, by zdobyć to trofeum. Licznymi interwencjami rekordową ilość minut zachował "czyste konto" w turnieju.
Najlepszym piłkarzem został Jacek Pustelnik -drugi z najstarszych zawodników turnieju, który przeważył losy pierwszego meczu Kryr i pozwolił tej drużynie uwierzyć w końcowy sukces.


Turniej rozpoczęcie o godzinie 16:30.
Drużyny proszone są o przybycie na godz. 16.10.

W turnieju mogą brać udział zawodnicy z terenu gminy Suszec- rocznik 1975 i starsi.
Udział w turnieju potwierdziły drużyny z Kryr, Kobielic, Radostowic i Suszca.

Kontakt z Organizatorem mk@hala-suszec.pl

169798