Turniej Piłki Nożnej Halowej z udziałem reprezentacji Polski - 11.11.2003

Treść

Turniej Piłki Halowej z udziałem reprezentacji Polski
11.11.2003
Hala Sportowa w Suszcu gościła reprezentację Polski w piłce nożnej halowej w kategorii wiekowej +35. Reprezentacja Polski kierowana przez   zalegalizowana została w Polskim Związku Piłki Nożnej i od 1996 roku rozgrywa mecze towarzyski na terenie Polski, a także Niemiec, Czech, Słowacji i Austrii popularyzując piłkę nożną.

11 listopada rozegrała dwa mecze towarzyskie w Suszcu; z reprezentacją Miasta Żory i reprezentacją Gminy Suszec. W pierwszym spotkaniu reprezentacji Polski dzięki konsekwentnej gry do ostatnich minut łatwo pokonała Żorzan 6:1.

Po 40- minutowej przerwie stanęli naprzeciwko 13-to osobowej, od trzech tygodni intensywnie przygotowującej się do tego spotkania reprezentacji Gminy Suszec. Piłkarze z naszej gminy od pierwszych minut zagrali bez kompleksów. Dzięki częstym zmianom narzucali bardzo szybkie tempo gry i zmuszali przeciwników do dużego wysiłku. Po dobrze rozegranym ataku zdobywcą pierwszej bramki był Marian Neuman. Na odpowiedź reprezentacji Polski nie trzeba było długo czekać, zdobywając dwie bramki przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę i utrzymała ten rezultat do końcowego gwizdka. Należy zaznaczyć, że wygrana 2:1 jest najniższą wygraną reprezentacja Polski w jej siedmioletniej historii. Gminę Suszec reprezentowali: Marian Neuman, Tadeusz Szczotka, Zbigniew Szczotka, Damian Stebel, Arkadiusz Arkulary, Arkadiusz Lazar, Marek Klos, Eugeniusz Kumor, Czarnecki, Kroczek, Jarosław Warzecha.

Pomiędzy meczami oldbojów zmierzyły się drużyny juniorów UKS „Josieniec” Radostowice i GKS Krupiński Suszec spotkanie zakończyło się zwycięstwem GKS-u 6:1. Spotkania sędziował Rafał Witkowki z Sosnowca.