Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Suszec - 5.03.2005

Treść

Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Suszec

5.03.2005

5 marca, w sobotnie popołudnie został rozegrany Turniej o Puchar Wójta Gminy Suszec. Do suszeckiej hali sportowej zaproszone zostały ekipy kobiecej piłki siatkowej z Pszczyny, Mysłowic, oraz Kóz. Bezkonkurencyjne okazały się siatkarki PLKS Pszczyna i to one zostały triumfatorkami tego turnieju.

Każda z drużyn rozegrała po dwa trzysetowe mecze (w dwóch pierwszych grano do 25 punktów, a w trzecim do 15), według zasady "każdy z każdym". Dla zespołów z Pszczyny i Mysłowic zawody te stanowiły sprawdzian umiejętności przed czekającymi je ważnymi spotkaniami, które zaważą o ich awansie do pierwszej ligi.

Jako pierwsze w siatkarskie szranki stanęły ekipy PLKS Pszczyna oraz Orzeł Kozy. Podopieczne Pawła Wrzeszcza - szkoleniowca pszczyńskiego teamu - okazały się lepsze od swoich koleżanek. Kozianki przegrały wszystkie z trzech setów (25:12, 25:14, 16:14).

O godzinie 16.30 zmierzyły się reprezentacje MOSiR Mysłowice oraz Orzeł Kozy. Po początkowej czteropunktowej przewadze Mysłowic, Orły zmobilizowały się i doprowadziły do wyrównania, zaś spokojna i rozsądna gra w końcówce seta pozwoliła im wygrać pierwszą część spotkania 25:23. Drugi set okazał się być szczęśliwy dla Mysłowic. Dzięki skuteczności blokujących i atakujących oraz kilku asom serwisowym, mysłowiczanki zdobyły dziesięciopunktową przewagę. To dało im skrzydeł i kolejny set również rozegrały na swoją korzyść.

Najbardziej widowiskową, siatkarską potyczką ego turnieju był pojedynek PLKS Pszczyna oraz MOSiR Mysłowice. Obie drużyny zaprezentowały niezwykłą sprawność, dyspozycyjność i opanowanie, choć samo spotkanie należało do najbardziej nerwowego w całym turnieju. Ostatecznie lepsze okazały się dziewczyny z Pszczyny, które wygrały z Mysłowicami  3:0 (25:21, 29:27, 16:14).

Szkoda tylko, że fani kobiecej piłki siatkowej stawili się w tak nielicznym składzie by pokibicować swoim faworytkom.