Ferie 2011

Treść

FERIE 2011

Program sportowy pt. „Ferie 2011” realizowany w hali sportowej w Suszcu w okresie od 17 do 28 stycznia 2011r. cieszył się sporym zainteresowaniem wśród młodych mieszkańców naszej gminy.
Młodzież szkolna mogła uczestniczyć w otwartych zajęciach z piłki siatkowej, piłki nożnej i tenisa stołowego i była to najczęściej wybierana forma spędzania wolnego czasu na sportowo. Młodzież ta miała dziennie podczas wyznaczonych godzin, najczęściej między godziną 10:00 a 16:00, do dyspozycji sprzęt sportowy oraz opiekę instruktora. Każdy, kto zjawił się w hali sportowej sam decydował, w której dyscyplinie sportowej ma zamiar uczestniczyć. Dziennie korzystało z tej oferty od 20 do 50 osób. Opiekę instruktorską pełnili suszeccy nauczyciele wychowania fizycznego p. Anna Kotas, p. Marcin Weideman i p. Wojciech Witoszek.
Dodatkowo w drugim tygodniu ferii odbyły się także zawody i turnieje, w których uczestniczyły drużyny z terenu Gminy Suszec i okolic. W trzech turniejach piłki nożnej bezkonkurencyjne były suszeckie drużyny. W kategorii żaków (rocznik 2000 i młodsi) wygrała drużyna w składzie: Antoni Litera, Miłosz Prządka, Roman Grabiec, Franciszek Litera, Maciej Mikołajec, Kacper Pławecki, Kacper Kania. W kategorii trampkarzy młodszych (rocznik 1998 i młodsi) wygrała drużyna w składzie: Szymon Pastuszka, Łukasz Habor, Wojciech Biber, Radosław Waliczek, Marcin Urbanek, Rafał Witoszek, Dominik Mikołajec. W kategorii trampkarzy starszych (rocznik 1996 i młodi) wygrała drużynaw składzie: Mateusz Cimała, Wojciech Jureczko, Arkadiusz Jankowski, Tomasz Mikołajec, Arkadiusz Musiolik, Marek Marks, Jacek Gębała.
Turniej siatkówki 3-osobowej niestety nie był ju tak zdominowany przez Suszec, ponieważ na drodze stanęły im silne drużyny z Żor. W turnieju tenisa stołowego miejsca na podium zajęli: w kategorii dziewcząt- 1. Ewa Zbrzeźna 2. Julia Niedziela 3. Ola Grabarczyk. W turnieju chłopców- 1. Marek Marks 2. Damian Witek 3. Kordian Piech.
Niestety nie odbyły się zawody w biegach narciarskich. Mimo małej ilości śniegu była możliwość ustawienia trasy na boisku przy hali sportowej, niestety nie było chętnych do rywalizacji w tej dyscyplinie. Natomiast znaleźli się chętni do wyjazdu na narty do Istebnej. W ostatnim dniu ferii dzieci i młodzież z Kobielic, Radostowic i Suszca skorzystała z dobeych warunków pogodowych na stoku Zagroń.