Przejdź do treści
Hala Sportowa
Przejdź do stopki

Strona w trakcie przebudowy
Za utrudnienia przepraszamy

I Otwarte Mistrzostwa Suszca w Kolarstwie Przełajowym

I Otwarte Mistrzostwa Suszca w Kolarstwie Przełajowym

Treść

Zdjęcia z zawodów. >>> kliknij <<<

Kolarskie przełaje.

W grudniu 2017 roku na terenie gminy Suszec powstały dwa nowe kluby kolarskie; UKS "Krupiński" Suszec oraz UKS "Avatar" Kobielice. Kluby te rozpoczęły szkolenie kolarskie wśród dzieci i młodzieży. Nieodłączną częścią szkolenia kolarskiego w okresie jesienno-zimowym jest kolarstwo przełajowe, które niestety w ostatnich latach odchodzi w niepamięć. Próbą reaktywacji kolarskich przełajów podjął się UKS "Krupiński" Suszec i zorganizował w ostatnią sobotę lutego, pod patronatem Śląskiego Związku Kolarskiego, I Mistrzostwa Suszca w Kolarstwie Przełajowym.  

Zawody odbyły się w Suszcu na otwartym terenie za ulicą Ogrodową. Jedno kilometrowa trasa stworzyła bardzo widowiskowe zawody, gdyż rywalizujący zawodnicy praktycznie byli cały czas widoczni.
W pierwszej edycji przewidziano rywalizację w kategorii: żak (rocznik 2006-2007), młodzik (2004-2005) oraz junior młodszy  (2002-2003). W powyższych kategoriach mogli startować zarówno zawodnicy licencjonowani jak i bez licencji. Oczywiście przewidziano także kategorie dla wszystkich chętnych w rocznikach 2008 i młodszych.

W kategorii żak, z naszej gminy wystartowało aż 12 zawodników i zawodniczek na 23 startujących, a łącznie we wszystkich kategoriach wzięło udział 47 zawodników. Na przełajach w Suszcu pojawiły się takie kluby jak: UKKS Imielin Team, LKK GOS Mszana, Cykloklasa Merida SP Szkółka Kolarska UKS Feniks Rydułtowy, Szkółka kolarska MOSiR Rybnik, Klub Kolarski Żory, Klub Kolarski Świerklany oraz LIV Feniks Women's Cycling Team.
Ze względu na niską temperaturę poszczególne wyścigi trwały od kliku do kilkunastu minut, a zaraz po tym zawodnicy korzystali z ciepłej herbaty i gorącego żurku w budynku GOK Suszec. Tam też odbyło się wręczenie zwycięzcom trofeów sportowych.

Gminny Ośrodek Sportu w Suszcu jako współorganizator I Mistrzostw Suszca w Kolarstwie Przełajowym kieruje swoje podziękowania do klubu kolarskiego UKS „Krupiński” Suszec, za zainicjowanie, promocję i organizację kolarskich wyścigów przełajowych.

Składamy także serdeczne podziękowania dla:
- Pani Agaty Lisowicz-Wala oraz pracowników GOK Suszec,
- Zakładów Wędliniarskich Szymon Kania Czarków,
- wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej w Suszcu,
- Sephia Suszec Sabina i Marcin Wuzik,
- Pana Dawidowa Musiolika,
- Ochotniczej Straży Pożarnej w Suszcu,
- Firmy pro-kan.com.pl
- Śląskiego Związku Kolarskiego.

Dziękujemy także licznie przybyłym rodzicom, którzy dopingowali młodych kolarzy.
Wyniki zawodów są dostępne na stronie Śląskiego Związku Kolarskiego. Dla organizatorów zwycięzcami są wszyscy którzy wystartowali i ukończyli zawody.

172295