Przejdź do treści
Hala Sportowa
Przejdź do stopki

Jak doszło do budowy Hali Sportowej w Suszcu

Treść

 

Jak doszło do budowy HALI SPORTOWEJ w Suszcu... 

Wszystko zaczęło się 23 lutego 1995 r. kiedy to Rada Gminy II kadencji przyjęła program działania na lata 1994 - 1998, w którym jako drugi punkt figurowała budowa sali gimnastycznej wraz z basenem przy SP Suszec. Inwestycje, jakie określiła wtedy Rada w swoim programie były oparte na wielkości budżetu, a że był on duży, to i aspiracje radnych rosły z każdym rokiem. Zapędy Rady zostały zahamowane transformacją naszego państwa.

Zarząd Gminy II kadencji kilkakrotnie na swych posiedzeniach podchodził do problemu budowy basenu w Suszcu, aż wreszcie obrady XXV Sesji Rady Gminy Iw dniu 11 grudia 1996 r. zmieniły uchwałę dotyczącą programu działania na lata 1994-1998. Rada czdecydowała odstąpić od budowy sali gimnastycznej wraz z basenem, a w zamian za to wybudować halę sportową, która nie tylko spełniałaby oczekiwania szkoły podstawowej, ale też rozwinęłba działalność sportową w pełnym tego słowa znaczeniu.

 

Uchwałe w tej sprawie podjeto 18 grudnia 1997r. Dodatkowym bodźcem do podjęcia szybkich działań w zakresie tej inwestycji była szansa na dofinansowanie z Urzędu Kultury Fizycznej i Sportu w Warszawie, którą ostatecznie pozyskano w wysokości 3,1 mln złotych. Z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska pochodzi druga dotacja wysokości 100 tyś. zł. Została ona przeznaczona na modernizację kotłowni w istniejącym juz budynku szkolnym. Całkowite nakłady, które gmina poniosła na budowę hali, modernizację całego obiektu szkolnego i zagospodarowania terenu wyniosły 11,7 mln zł, z czego 1,2 mln kosztowało zagospodarowanie terenu.

240234