Przejdź do treści
Hala Sportowa
Przejdź do stopki

Budowa Hali Sportowej

Treść

Budowa hali sportowej

 

  

Inwestycję rozpoczęto w lutym 1999 r. Swym zasięgiem obejmowała segment A - wielofunkcyjna hala sportowa spełniajaca wymogi wszystkich związków sportowych, segment B - zaplecze hali (centrum odnowy biologicznej), segment C - część dydaktyczna - 4 dodatkowe sale lekcyjne. Ponadto wykonano I etap zagospodarowania wokół hali sportowej i szkoły.

 

 

Wielofunkcyjna hala sportowa w Suszcu to obiekt nowoczesny. Jej centralną i zarazem największą częścią jest sala sportowa o wymiarach 24x47 m przeznaczona do rozgrywania zawodów sportowych o randze krajowej i międzynarodowej, w dyscyplinach takich jak: piłka ręczna, piłka siatkowa, koszykówka, tenis ziemny, tenis stołowy, gimnastyka artstyczna, akrobatyka i sporty walki. Ponadto za pomocą kurtyn halę mozna podzielić na trzy niezależne sale sportowe. Dla kibiców przygotowano 324 miejsca na trybunach.

 

Na terenie hali znajduje się także centrum odnowy biologicznej, w skład którego wchodzą: sauna, siłownia, pomieszczenie do masażu i solarium.

 

Efektowna bryła hali to efekt pracy projektantów z firmy "ALKO" z Pszczyny. Generalnym wykonawcą robót była zaś firma PEBEROW z Rybnika. Natomiast zagospodarowaniem terenu wokół obiektu zajęła się firma ROLBUD.

 

Zdjęcia udostępnione dzieki uprzejmości Pani Aleksandry Kuzia - Gottwald

274075