Przejdź do treści
Hala Sportowa
Przejdź do stopki

Międzypaństwowy Mecz Piłki Siatkowej - Polska - Belgia - 24.08.2003

Treść

Międzypaństwowy Mecz Piłki Siatkowej Kadetów

Polska - Belgia

24.08.2003

 

24 sierpnia w hali sportowej w Suszcu polska reprezentacja kadetów w piłce siatkowej w konfrontacji z reprezentacja Belgii pokazała niesamowite siatkarskie show. W imponujący sposób pokonała swoich belgijskich rówieśników z kraju Beneluksu 4:0 (25:9, 25:9, 25:14, 25:18).

Kibice zgromadzeni w suszeckiej hali sportowej nie musieli narzekać na nudę, polscy kadeci pokazali fenomenalne widowisko siatkarskie, mimo iż we wstępnej fazie pierwszego seta przegrywali 5:2. Lecz biało - czerwoni stopniowo odrabiali stracone punkty, a w pozostałych setach ich przewaga stawała się coraz bardziej znacząca. Zagrywki Michała Stępnia, Michała Kamińskiego czy Jakuba Jarosza robiły nie lada popłoch, wręcz demolowały belgijską obronę. Dużą aprobatą kibiców cieszyły się "krótkie z przodu" czy "podwójne krótkie z tyłu" Mikołaja Sarneckiego i Mateusza Gorzewskiego, jak również ataki z prawego skrzydła w wykonaniu Grzegorza Łomacza. Zawodnicy z Belgii robili co mogli, ale to nasi pokazali znakomita klasę, kunsztowne wykonanie i zakończenie każdej akcji. Nic dziwnego skoro wzorem dla naszych młodych siatkarzy są nie tylko polskie (Świderski, Szczerbaniuk, Gołaś) ale i zagraniczne gwiazdy w tej dyscyplinie sportu (Giba, Nalbert).

 

 

 

Po meczu trener Belgów - jak i jego podopieczni - pogratulowali wspaniałego obiektu sportowego oraz zapewnili, iż miło będą wspominać pobyt w Suszcu. Z kolei trenerzy polskiej reprezentacji kadetów: Zdzisław Grodecki i Bolesław Zukowski mogą być dumni ze swoich wychowanków.

 

 

240236