Przejdź do treści
Hala Sportowa
Przejdź do stopki

Turniej Samorządowców o Puchar Wójta Gminy Suszec - 27.03.2004

Treść

 

Prawdziwa Drużyna Marzeń
 
 
 
To była dość nietypowa wymiana podań. Ksiądz Michał Matysik, wikary z parafii św. Stanisława ze Suszca podał piłkę do wójta gminy Suszec, pana Jacka Pastuszki...i tak nastąpiła inauguracja „czwórmeczu”, w którym boiskowymi aktorami byli: księża z Żor, samorządowcy oraz strażacy z naszej gminy, jak również pszczyńscy policjanci. Największe trofeum- „Sportowy Oskar” przypadł drużynie samorządowców, zaś całe przedsięwzięcie miało miejsce w hali sportowej w Suszcu.
 
 
 
 
                                 Tak było w sobotę, 27 marca br., o godzinie 12:00, kiedy to rozpoczęła się rywalizacja o puchar wójta gminy Suszec. Cała impreza została zorganizowana w ramach europejskiego roku edukacji poprzez sport- EYES 2004.
                                W pierwszym meczu ze sobą spotkali się reprezentanci gminy oraz księża. W pierwszych 25 minutach to księża pokazali jak powinna wyglądać gra w piłkę nożną, gdyż całkiem nieźle przeszkolili władzę co do tego, jak strzela się bramki . Nic dziwnego, skoro prowadzili 4:0. W drugiej połowie samorządowcy wzięli sobie do serca popełnione błędy, szybko je wyeliminowali- i już było 4:4. Jednakże o zwycięstwo trzeba walczyć do końca. Wiele razy w ostatniej chwili jeden strzał wywracał wszystko do góry nogami. Zasada ta potwierdziła się i w tym spotkaniu, wystarczyło jedno celne uderzenie księży...i było po meczu. Pierwsze spotkanie zakończyło się wygraną księży 5:4.
W kolejnej potyczce o punkty walczyli policjanci oraz strażacy. Zarówno straż ogniowa jak i stróże prawa postawili na zacięty, ale wyrównany poziom gry, toteż mecz zakończył się remisem 3:3. Po krótkim odpoczynku policjanci stanęli w szranki z duchownymi z Żor i wygrali 3:2. Zaś w czwartym spotkaniu samorządowcy za najważniejsze zadanie postawili sobie: WYGRAĆ! Dotrzymali danego słowa: 5:0 rozgromili drużynę strażaków. Należy podkreślić, iż to spotkanie należało do najbardziej agresywnych, gdyż aż dwóch zawodników straży za ostrą i niebezpieczną grę zobaczyło czerwony kartonik. Natomiast jeden z reprezentantów gminy Suszec doznał kontuzji uniemożliwiającej powrót na boisko.
Ta wysoka przegrana nie załamała straży, wręcz przeciwnie z jeszcze większą determinacją przystąpili oni do odrabiania straconych punktów. To wydobycie z siebie całego potencjału piłkarskich możliwości zaowocowało skuteczną grą i zwycięstwem 8:2 nad ekipą księży.
W ostatnim meczu doszło do starcia policjantów z samorządowcami, którzy od razu ruszyli do ataku, skutecznie szturmując i demolując defensywę teamu z Pszczyny. Policjanci musieli uznać wyższość władzy, zaś „koledzy z samorządowej ławki” cieszyli się kolejnym zwycięstwem.
 
 
 
                       W ostateczności batalię o puchar wójta i tytuł „prawdziwej drużyny marzeń” wygrali samorządowcy, zajmując tym samym pierwsze miejsce na podium. Na drugim miejscu znaleźli się strażacy, tuż za nimi policjanci   , zaś czwarte miejsce przypadło księżom z Żor.
                  Jak widać podwładni wójta gminy Suszec, nie zawiedli swego szefa, a przede wszystkim udowodnili, iż specjalizują się nie tylko w polityce i rządzeniu ale i w piłce nożnej.
 
 
274058