Mecz piłki siatkowej kadetek Polska- Włochy - 6.08.2004

Treść

Mecz piłki siatkowej kadetek Polska - Włochy
6.08.2004
W piątkowy wieczór, 6 sierpnia polska reprezentacja kadetek w piłce siatkowej podejmowała drużynę z Włoch. Mecz odbywał się w suszeckiej hali sportowej. W pięciosetowym spotkaniu lepsze okazały się siatkarki z Włoch.
Z początku nic nie wskazywało na to, że Polska dozna porażki, zwłaszcza po pierwszym secie, w którym Polki dały popis wspaniałej gry. Dzięki dobrym technicznie zagrywkom Zuzanny Grubeckij udało się wypracować znaczną przewagę. I chociaż Włoszki robiły co mogły, ich ataki skutecznie odpierały Magda Soter oraz Kinga Zielińska, które tworzyły trudny do przebicia mur. Polski spokojnie wygrały pierwszego seta aż z 14-punktową przewagą 25:11.
W drugim secie role odwróciły się zupełnie. Włoszki biorąc sobie do serca błędy popełnione w pierwszym secie, przystąpiły do rozgrywki skupione i skoncentrowane, co od razu zaowocowało efektywną grą. Dlatego też podopieczne trenerskiego duetu Kasza - Wrzeszcz uznały wyższość zespołu włoskiego przegrywając 15:25.
Trzecia konfrontacja obu zespołów dała pozytywne rozstrzygnięcie stronie polskiej  (25:17), głównie  dzięki skutecznym atakom Anny Gawron. Ale decydujący okazał się set czwarty, który był bardzo nerwowy, zwłaszcza dla trenerów Włoch - Galli Giuseppe Davide oraz Polski - Wojciecha Kaszy. Pomimo początkowej przewagi, która wypracowały nasze kadetki, nastąpiła seria błędów i to ona zdecydowała, iż rozegrany zostanie set piąty.
A więc o losach meczu miał zadecydować "set prawdy". Po emocjonującym i wyrównanym początku coś niedobrego stało się w szeregach polskiego teamu, a silne zagrywki Alice Locasio ostatecznie pogrążyły polską reprezentację kadetek, które przegrały całe spotkanie 2:3. Widocznie tak miało być. Kilka dni wcześniej oba zespoły spotkały się bowiem w Goczałkowicach, gdzie również zwyciężyły Włoszki, pokonując Polskę w trzech setach.