Przejdź do treści
Hala Sportowa
Przejdź do stopki

Mecz Piłki Siatkowej - Jastrzębski Węgiel SSA - VK Danzas Ostrava - 13.10.2004

Treść

 

Mecz Piłki Siatkowej Seniorów
13.10.2004
 
Do tej pory mury suszeckiej hali sportowej gościły już kadetki, kadetów oraz juniorów w piłce siatkowej. Aż wreszcie doczekaliśmy się i seniorów w tej dyscyplinie sportu. Odwiedzili nas bowiem mistrzowie Polski w sezonie 2003/2004 - KS Jastrzębski Węgiel.
 
Jastrzębski Węgiel, broniący tytułu mistrza w rundzie zasadniczej 2004/2005, 13 października podejmował UK DANZAS OSTRAVA. Mimo, że mecz miał charakter towarzyski, to był również dla mistrza Polski sprawdzianem formy przed rozpoczęciem nowego sezonu. Jago inauguracja miała miejsce trzy dni później. Zespół jastrzębski zdał egzamin celująco: w popisowym stylu pokonał czeską ekipę 3:0 (25:17, 25:21, 25:18), a w zasadzie 4:0, gdyż oba zespoły zgodziły się - specjalnie dla publiczności - zagrać set dodatkowy.
Szczególny podziw wśród kibiców wzbudził Radosław Rybak - reprezentant biało - czerwonych. Jego siatkarska postawa to fenomen wśród wszystkich uprawiających ten sport zawodowo. "Doktor" (z wykształcenia pan Radek jest weterynarzem) każdą swą akcję kończy soczystym atakiem.
Czescy zawodnicy z szacunkiem odnosili się również do mocnych i precyzyjnych zagrywek w wykonaniu Marcina Wiki. Piłka po jego uderzeniach leciała z prędkością pocisku, szerząc wśród przeciwników nie mały popłoch. Zaś super duet w bloku tworzyli Arkadiusz Terlecki i Daniel Piliński. Blokując skutecznie bronili ataki Zednika czy też Gogi. Nawet dość silne serwy Stefana nie zaskoczyły naszych przyjmujących. KS Jastrzębski Węgiel zaprezentował też całkiem skuteczną grę w obronie. Te wszystkie widowiskowe rozwiązania stworzyły niezły spektakl. jednym słowem KS Jastrzębski Węgiel to prawdziwa drużyna marzeń.
Polska Liga to nie jedyne rozgrywki, w których walczą siatkarze z Jastrzębia. Z racji zdobycia w poprzednim sezonie tytułu najlepszych w kraju, mistrz Polski rozpoczyna siatkarskie boje również w Lidze Mistrzów. Przyjdzie mu zagrać z takimi zespołami jak: Aon Hotvolleys Wiedeń, Levski Sicionco Sofia oraz Panathinaikos Ateny, w którym występuje na co dzień Dawid Murek - również reprezentant Polski - kolega Radosława Rybaka.
Nam fanom siatkówki pozostaje tylko mocno trzymać kciuki i życzyć wspaniałej formy.
 
 
 
zdjęcia ------> kliknij
240236