Przejdź do treści
Hala Sportowa
Przejdź do stopki

VIII Klubowy Puchar Śląska w Piłce Ręcznej Kobiet - 26 i 28. 11. 2004

Treść

VIII Klubowy Puchar Śląska w Piłce Ręcznej Kobiet

 26 i 28 listopad 2004

W ostatni weekend listopada rozegrany został VIII Klubowy Puchar Ślaska w Piłce Ręcznej Kobiet. Trafił on do dziewcząt z Rudy Śląskiej, które w popisowym stylu pokonały swoje koleżanki z TS Pogoń Żory 29:17.

W turnieju wystartowało osiem ekip, które podzielone zostały na dwie grupy: w grupie A zmierzyły się ze sobą  TS Pogoń 1922 Żory, Hummel Rosa Belgrad, AZS AWF Katowice oraz Gościbia Meble Ryś Sułkowice; zaś w grupie B znalazły się: Sośnica Gliwice, Zgoda Ruda Śląska, Zagłębie Lublin oraz Ruch Chorzów. Są to jedne z lepszych drużyn w naszym kraju dlatego oczekiwano naprawdę emocjonującej gry. Drużyny z grupy A rozegrały mecze na halach w Suszcu i Pawłowicach, z kolei z grupy B walczyły ze sobą w Chorzowie i Gliwicach.

W Suszcu piłkarskie emocje rozpoczęły się już o godzinie 13. Batalię stoczyły TS Pogoń Żory oraz Gościbia Meble Ryś Sułkowice. Po dość wyrównanej, momentami nerwowej i zaciętej walce z przewagą jednego punktu wygrały żorzanki.

Żorskie zawodniczki musiały szybko zregenerować siły, bo już kilka godzin później rozegrały kolejne spotkanie, tym razem z Hummel Rosa Belgrad. Drużyna okazała się mocnym przeciwnikiem. Już od pierwszych minut Hummel wypracował sobie trzypunktową przewagę, którą utrzymał do końca pierwszej połowy (16:13). W drugiej części pojedynku żorzanki odrobiły stracone bramki i mecz zakończył się remisem 26 do 26. Tego samego dnia miała miejsce jeszcze jedna rozgrywka pomiędzy AZS AWF Katowice i Hummel Belgrad. W tym spotkaniu bezkonkurencyjne był zawodniczki z Belgradu.

Natomiast w niedzielę 28 listopada, rozegrane zostały mecze finałowe o trzecie i pierwsze miejsce. W pojedynku o trzecie miejsce rywalizowali Zagłębie Lublin oraz Hummel Belgrad. Oba zespoły zaciekle broniły i atakowały, dlatego mecz ten charakteryzował się największa ilością kar. Zawodniczki i jednej i drugiej strony co chwilę wędrowały na ławkę kar. Ostatecznie mecz wygrał zespół z Belgradu 30:24.

W szranki o główne trofeum - Puchar Ślaska stanęły Pogon Żory i  Zgoda Ruda Ślaska. Zespołowi z Żor nie pomógł doping kibiców i Pogoń przegrała ze Zgodą 17:29.
 

więcej zdjęć -----> kliknij

 

273998