Przejdź do treści
Hala Sportowa
Przejdź do stopki

Turniej Judo Modzików i Dzieci - 9.01.2005

Treść

Turniej Judo Młodzików i Dzieci

9.01.2005

 

 

 

Dziewięćdziesięciu zawodników z ośmiu klubów naszego regionu wzięło udział w Turnieju Judo Młodzików i Dzieci, który odbył się 9 stycznia w Suszcu.

Organizacja imprezy oi takiej randze nie byłaby możliwa gdyby nie suszecka hala sportowa. Warunki powierzchniowe obiektu umożliwiły przeprowadzenie walk równocześnie na trzech polach, co przy tej ilości zawodników miało kolosalne znaczenie. Po drugie zawody stały się bardziej widowiskowe, czego efekt dało się zauważyć od razu: trybuny były prawie pełne.

Do Suszca przyjechali zawodnicy z Jastrzębia, Rybnika, Pawłowic, Rydułtów, a także z Częstochowy i Zabrza. Naszą gminę reprezentował UKS Suszec, prowadzony przez Tadeusza Kowalewskiego, który wpadł na pomysł zorganizowania zawodów i podjął się realizacji przedsięwzięcia. Gospodarze dobrze się spisali i kilkakrotnie stawali na podium.

Pierwsze miejsce w swoich kategoriach wiekowych wywalczyły trzy osoby: Daniel Babiak, Mateusz Fojt i Mateusz Pydych. Pierwszy z nich okazał się również najlepszym zawodnikiem technicznym tych zawodów. Daniel wygrał pięć walk, wszystkie przed czasem. To duży sukces tego zawodnika, który trenuje dopiero od kilkunastu miesięcy. Na drugim miejscu uplasowali się: Natalia Pydych, Maria Litera i Oskar Orlik. Na podium stanęli także: Tomasz Biber, Kamil Błażyca, Łukasz Fojt, Piotr Janiec i Franciszek Szendera. Wszyscy zdobyli brązowe medale w swoich kategoriach wiekowych.

W organizacji zawodów mocno zaangażowali się rodzice. Są to: Jolanta Paluszewska, Arkadiusz Orlik, Waldemar Szendera, Piotr Koczar, Katarzyna Litera, Gabriel Fojt, Danuta Fojt, Małgorzata Pydych, Rafał Pydych oraz sołtys Tadeusz Paszek, który ufundował napoje i słodycze. Za pomoc w organizacji turnieju serdecznie dziękujemy.

 

 

zdjęcia ----> kliknij

240234