Przejdź do treści
Hala Sportowa
Przejdź do stopki

Potrójny puchar w piłce siatkowej - 21 maj 2005

Treść

Potrójny Puchar w Piłce Siatkowej

7,14,21 maj 2010

 

21 maja zakończyła się druga edycja Potrójnego Pucharu w Piłce Siatkowej. Rozgrywki składały się z trzech odrębnych turniejów i odbywały się w sobotę 7, 14, 21 maja w hali sportowej w Suszcu. W każdym z nich drużyna walczyła o zwycięstwo, a także zbierała punkty do klasyfikacji ogólnej.

Do rywalizacji przystąpiło siedem drużyn, po dwie z Pszczyny i Rybnika i po jednej z Suszca, Rudziczki i Tychów. Po trzech sobotnich turniejach najlepszą drużyną okazała się ekipa White Team z Pszczyny, która dwukrotnie triumfowała, a raz zajęła drugie miejsce. Bardzo dobrze zaprezentowała się drużyna Edytor Time z Rudziczki, która większość meczy rozegrała na dobrym i co najważniejsze równym poziomie. Dzięki skutecznej grze, drużyna ta już po pierwszym turnieju uplasowała się na drugiej pozycji w klasyfikacji  ogólnej  i do końca rozgrywek nie dała się wyprzedzić trzeciej drużynie - Jakobki Pszczyna. 

W tegorocznej edycji zabrakło szczęścia drużynie Control Suszec, która po bardzo dobrym sezonie  w Lidze Żorskiej (V miejsce), mając dwumiesięczną przerwę w treningach, nie zdołała nawiązać walki z czołową trójką.

Trzy najwyżej sklasyfikowane drużyny otrzymały nagrody ufundowane przez firmę przewozową Zbigniewa Czecha z Mizerowa. Nagrodami były wysokiej klasy piłki do siatkówki Gala Official, dzięki którym siatkarze będą mogli doskonalić swoje umiejętności. Turnieje sędziowali: Otton Szpara i Tadeusz Berger z Czechowic - Dziedzic.

240637