Przejdź do treści
Hala Sportowa
Przejdź do stopki

III Międzynarodowe Zawody Sportowe Osób Niepełnosprawnych - 28.09.2005

Treść

III Międzynarodowe Zawody Sportowe Osób Niepełnosprawnych 

28.09.2005

 

 W zawodach sportowych wzięło udział trzydzieści ośrodków dla osób niepełnosprawnych z terenu Śląska. Organizatorem przedsięwzięcia był Ośrodek Matki Bożej Różańcowej w Pszczynie.

 

Zawody trwały cztery dni i składały się z eliminacji przeprowadzonych 13, 15 i 20 września oraz finału, który odbył się 28 września. Do finału awansowało dziesięć ośrodków. Każdy z nich musiał wykonać kilkanaście bardzo pomysłowych zadań. Drużyny startowały w wyścigu wózków dziecięcych wypełnionych balonami, musiały pokonać trasę z zakrętem na trzyosobowych nartach i rywalizowały w pompowaniu balonów.

 

 

Na końcu oceniano przygotowane przez nich przebrania. Każdy musiał zaprezentować swój strój i pozować do zdjęcia.

 

 

Konkurencje były trudne i wymagały sporych umiejętności. W zawodach wzięło udział ponad pół tysiąca osób, a w finałowych spotkaniach  - dwustu niepełnosprawnych sportowców. Nie myślano jednak o wynikach, ale o dobrym samopoczuciu uczestników. W eliminacjach dominowały konkurencje sportowe, a w finale raczej zabawy rekreacyjne przy muzyce. Ćwiczono przede wszystkim koordynację ruchową. Chodziło o to, by zachęcić osoby niepełnosprawne do aktywności fizycznej.  

 

zdjęcia ----> kliknij

 

240256