Przejdź do treści
Hala Sportowa
Przejdź do stopki

Turniej Piłki Siatkowej - 28.12.2005

Treść

 

Turniej Piłki Siatkowej

28.12.2005

 

W środę, 28 grudnia suszecka hala sportowa gościła młodych miłośników piłki siatkowej. Po całodniowych zmaganiach puchar otrzymali zawodnicy czechwickiego zespołu.

Jeszcze nigdy dotąd żaden turniej nie cieszył się tak dużym zainteresowaniem. Aż 23 drużyny, w tym dwie kobiece, walczyły na trzech boiskach jednocześnie o siatkarskie trofeum.

Drużyny żeńskie: TS Volley Rybnik I oraz Rybnik II rozegrały ze sobą trzysetowe spotkanie do 25 punktów. Z kolei drużyny mężczyzn podzielono na cztery grupy: Chłopaki z Centrum, Druzyna Pierścienia, Licealiści, TS Józefina, Blednicy ( I grupa), Team Golejów, Emeduerabe, Control, AZS Piaski, Bełk ( II grupa), White Team, Mostostal Rybnik, Leśny Dzban, Zusammensetzug, Gimnazjum Nr 1 (III grupa) oraz Osy, Szeroka, Pszczyna, ZSTiI Czechowice, Węglik Suszec, Edytor (IV grupa).

Organizatorów cieszył fakt, że aż cztery drużyny zaprezentowały naszą gminę, tj.: Edytor Team z Rudziczki, S- Zusammensetzug z Mizerowa, oraz Control i Węglik z Suszca.

W każdej grupie siatkarskie załogi grały do dwóch wygranych setów na zasadzie "każdy z każdym". To pozwoliło wyłonić w poszczególnych grupach faworytów i tak do półfinałów awansowały po 4 zespoły. Aby poznać tego najlepszego musieliśmy długo czekać, gdyż dopiero nieco przed godziną 20.00 poznaliśmy mistrzów. Ale warto było czekać, bo dla wytrwałych były szybkie akcje skrzydłami, zdecydowane i precyzyjne zagrywki, jak również cieszące oko asy serwisowe, prawdziwa gra kombinacyjna, stanowcza obrona, poświęcenie i walka o każdy punkt.

W meczu finałowym w szranki stanęli zawodnicy z ZSTiI Czechowice oraz White Team. Warto podkreślić, że zawodnicy z tej ostatniej ekipy znani gminnej publiczności, gdyż często goszczą w suszeckiej hali. Po emocjonujących setach ostatecznie czechowiczanie pokonali zawodników z White Team, zdobywając tym samym pierwsze miejsce. Trzecia lokata przypadła siatkarzom z Bełku.

Widowisko było pyszne, dlatego czekamy na kolejną siatkarską fetę.

 

274075