Przejdź do treści
Hala Sportowa
Przejdź do stopki

Sportowcy dla Kamila - 22.01.2006

Treść

SPORTOWCY DLA KAMILA

 

 

"Hotel Impreium i Sportowcy dla Kamila" - pod taka nazwą odbyła się w niedzielę 22 stycznia już druga edycja charytatywnej imprezy sportowej, tym razem dla Kamila, 13 - latka z Kobielic, który od dwóch lat choruje na cukrzycę. To właśnie dla niego przygotowano pysazne widowisko.

Pomimo, iż w tym dniu panował na dworze siarczysty mróz w suszeckiej hali sportowej było naprawdę goraco.

Na początek , od godziny 10.00 rano o Puchar Wójta Gminy Suszec walczyły ekipy z Kryr, Mizerowa, Radostowic oraz Suszca. Po sześciu rozegranych meczach trafił on na ręce piłkarzy radostowickiej drużyny, która wygrała wszystkie spotkania. Na mijescu drugim znalazł się GKS Krupiński Suszec, na trzeciej pozycji uplasował się LKS Mizerów, z kolei kryrscy futsalowicze znaleźli się tuż za podium.

O godz. 14.20 piłkarski bój toczyli Oldboje Suszec oraz Hotel Imperium i jego Przyjaciele. Po pierwszych 15 minutach konfrontacja nie przyniosła żadnego konkretnego rozstrzygnięcia - 3:3. Po kolejnym kwadransie za zwycięstwa cieszyli się zawodnicy Hotelu, gdyż to oni wygrali całe spotkanie przewagą tylko jednej bramki 6:5.                                

Prawdziwym, piłkarskim rarytasem był pokazowy turniej piłki nożnej o Puchar Starosty Pszczyńskiego. W dwóch półfinałach spotkali się Ruch Chorzów i Zagłebie Sosnowiec (druga liga) oraz Cracowia (I liga) i Polonia Bytom (II liga). W pierwszym półfinale chorzowski team spotkał się z Zagłębiem Sosnowiec. Po 30 - minutowych bojach padł remis 2:2, toteż rzuty karne zadecydowały, iż to sosnowiecki zespół awansował do finału (2:1 dla Sosnowca). Drugi półfinał z udziałem Cracovii oraz Polonii Bytom wyglądał identycznie 2:2 po półgodzinnej batalii, a serię karnych 5:4 wygrała Cracovia. Mecz o miejsce trzecie należał do chorzowian, którzy pokonali bytomskich piłkarzy  3:1 i tym samym sprawili suszeckim kibicom, którzy od początku turnieju energicznie kibicowali Ruchowi, dużą satysfakcję.

Finał należał do Zagłebia. Jan Zachariasz, bramkarz krakowskiej drużyny, aż sześciokrotnie kapitulował przed uderzeniami piłkarzy z Sosnowca.

Emocji nie brakowało również w kolejnych częściach imprezy. W meczu o Puchar Właściciela Hotelu Imperium(którym jest Jerzy Folwarski) zmierzyły się ze sobą dwie kolejne drużyny: Unia Racibórz oraz Mitech Żywiec. Młode zwinne i dynamiczne zawodniczki udowodniły, iż kobiety wcale nie gorzej niż mężczyźni radzą sobie na piłkarskiej arenie i równie ostro potrafią walczyć. O wyniku tej potyczki zdecydowały również rzuty karne (po 40 minutach 4:4), które wygrąły 3:2 dziewczyny z Raciborza. 

 

Imprezę dla Kamila prowadził Dariusz Niedubek, człowiek znany z niespotykanej żywiołowości, pomysłowości oraz  energii, którą próbował zarazić wszystkich zgromadzonych w tym dniu na hali.

Jednak główną gwiazdą niedzielnej imprezy był Kamil Zioła, uczeń szóstej klasy szkoły podstawowej w Kobielicach, który przybył na halę z całą swoją rodziną oraz z dyrektorką szkoły Jolantą Spyrą. Kamil od dwoch lat choruje na cukrzycę. Od tego czasu musi ściśle przestrzegać diety oraz unikać zbyt dużego wysiłku, gdyż powoduje to spadek cukru. Ale na grę w piłkę nożną oraz jazdę na rowerze może sobie pozwolić. Jest bardzo pogodnym uśmiechniętym chłopcem i dobrym uczniem. Lubi piłkę nożną a jego ulubionym zespołem z Polski jest Ruch Chorzów, zaś piłkarskim idolem jerzy Dudek oraz Jacek Krzynówek. vKamil kibicuje również katalońskiej drużynie FC Barcelona, w której to występuje Ronaldinho - podstawowy gracz Barcy oraz ulubiony piłkarz Kamila.

Atrakcją imprezy były licytacje sportowych gadźetów: koszulek klubowych Cracovii, Polonii Bytom oraz Ruchu Chorzów, zdjęcia Zagłebia Sosnowiec z podpisami zawodników czy pucharów zdobytych w tym dniu przez drużynę z Chorzowa i Bytomia. Cały dochód zebrany podczas licytacji, jak również ze sprzedaży cegiełek na rzecz Kamila został przeznaczony na zakup pompy insulinowej dla naszego bohatera.

Inicjatorami imprezy byli: Gminny Zespół Oświaty i Sportu w Suszcu, Hotel "Imperium" oraz Starostwo Powiatowe w Pszczynie.

 

 więcej zdjęć ---------> kliknij

240644