Przejdź do treści
Hala Sportowa
Przejdź do stopki

Ferie 2006

Treść

FERIE 2006

 

Podczas tegorocznych ferii Gminny Zespół Oświaty i Sportu przygotował dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy wiele sportowych atrakcji. Zawody miały miejsce w suszeckiej hali sportowej oraz w Radostowicach.

Zaczęło się w poniedziałek, 6 lutego, kiedy to młodzi sympatycy sportu wzięli udział w grach i zabawach. Uczestnicy przydzieleni zostali do czterech pięcioosobowych grup a następnie zmierzyli się w 15 konkurencjach, wymagających nie tylko zwinności oraz szybkości, ale przede wszystkim zgrania się ze sobą i zespołowości. I tak drużyny wystartowały między innymi w sztafetach: wahadłowej, zwinnościowej czy z paletką do badmintona albo w biegu na czas. Dość ciekawą rywalizacją było "sadzenie ziemniaków" oraz "ranny skoczek".

8 lutego swój czas mieli piłkarze szkół podstawowych, którzy zmierzyli się w dwóch kategoriach: klas II - IV oraz V - VI.

Dzień pózniej 9 lutego  na boisku rządziła siatkówka 3 - osobowa dla klas IV - VI. Zawody rozegrano w kategorii dziewcząt i chłopców. Po siatkarskich bojach wśród dziweczyn najlepszą drużyną została ekipa dziewcząt z Mizerowa, drugie miejsce zajęły dziewczyny z Suszca I, a trzecie miejsce przypadło siatkarkom  z Suszca II. Wśród chłopców zwycięzcą został team z Suszca I, który pokonał swoich kolegów z Suszca II (drugie miejsce) oraz Mizerowa (miejsce trzecie). 

Z koleji sympatycy dwóch ogni usportowionych klas II - III mogli zmierzyć się ze sobą w radostowickiej podstawówce. Najlepszą załogą w tej dyscyplinie sportu została ekipa z Mizerowa, która pokonała drużynę gospodarzy tego turnieju. Tego samego dnia, również w Radostowichach, rozegrane zostały zawody uni - hokeja dla klas IV - VI, w których wystartowały dwie drużyny z Radostowic, dzieląc tym samym między sobą zwycięśtwo.

Dla uczniów szkół gimnazjalnych również aktywnie zorganizowano czas wolny. 7 lutego toczono boje w turnieju piłki nożnej halowej, a 9 lutego uczniowie suszeckiej placówki zmierzyli się ze sobą w 3 - osobowej siatkówce. Wśród gminazjalistek wygrała ekipa Suszca I, wyprzedzając Suszec II. Podobnie było w kategorii chłopców - miejsce pierwsze przypadło Suszcowi I, a drugie Suszcowi II.

Tegoroczne ferie na sportowo można zaliczyć do udanych, bo nic nie zastąpi mile, a przede wszystkim aktywnie spędzonego czasu wolnego od zajęć.

Współorganizacji tegorocznych zajęć podjęła się Gabriela Warzecha, nauczycielka wychowania fizycznego w szkole podstawowej w Radostowicach, za co chcemy jej serdecznie podziękować.

280416