Przejdź do treści
Hala Sportowa
Przejdź do stopki

Gminny Turniej Tańca - 28.04.2006

Treść

Gminny Turniej Tańca

28 kwietnia 2006

 

Młode tancerki z placówek oświatowych z terenu gminy zaprezentowały swoje umiejętności taneczne. 28 kwietnia hala sportowa w Suszcu była najbardziej roztańczonym obiektem w całej gminie i powiecie. A to za sprawą dziewcząt ze szkół podstawowych oraz gimnazjalnych, które wystartowały w Gminnym Turnieju Tańca.

 

 

Suszeckie taneczne konkursy cieszą się duzym zainteresowaniem. Zresztą nie trudno się temu dziwić: atmosfera podczas nich jest naprawdę wesoła, niejednokrotnie gorąca. Tak było też tym razem. A to za sprawą muzyki, do której tańczyły zespoły. Bowiem w głośnikach hali sportowej rozbrzmiewała najbardziej entuzjastyczna muzyka minionego wieku - muzyka lat 60 oraz 70.

 

 

Konkurs rozegrany został w dwóch kategoriach: szkół podstawowych oraz gimnazjów. Podstawówki rezrezentowały Kryry, Radostowice, Rudziczka oraz Suszec, z kolei szkoły gimnazjalne: Kryry, Radostowice oraz Suszec.

 

 

 

Jury w składzie: Barbara Dziacko, Maria Schubert oraz Stefana Dygdałowicza stanęło przed naprawde trudnym zadaniem. Pomocne w ocenie poszczególnych występów miały być następujące kryteria: strój, płynność wykonania oraz choreografia. Ponadto pod uwagę brano wartość techniczną oraz ogólnie podjętą ciekawość zaprezentowanego tańca. Ale i tak wybór był trudny. Wszytkie zespoły przedstawiły interesujące układy. Tancerki same wymyślały poszczególne figury i partie tańca, następnie ćwicząc układ przez wiele godzin. Ostateczna klasyfikacja przedstawiała się następująco: wśród szkół podstawowych pierwsze mijesce zajął zespół BOMBA TWIST  z Suszca, tuż za nim uplasował się zespół KRAWATKI z Kryr, trzecia lokata przypadła BŁYSKOTKOM również z Suszca. Wśród gimnazjalistek wygrał zespół IMPULS z Radostowic, który zajął również II miejsce w przeglądzie powiatowym. W przeglądzie gminnym na miejscu drugim znalazł się zespół LA VIVA z Suszca, trzecia pozycja przypadła zespołowi także z tej miejscowości BLACK&wHITE.

 

 

 

Dodatkową atrakcją był występ pokazowy zespołu TEMPO z Kryr oraz BLACK&WHITE z Suszcva. Ale największą niespodziankę sprawiły nauczycielki wychowania fizycznego: Aleksandra Pala, Katarzyna Kosińska, Donata Dziech oraz Adelajda Sekta, które na koniec  turnieju wspólnie zaprezentowały swój własny układ taneczny. Zabawa była zatem wyśmienita.

 

 

Turniej zorganizowany został z inicjatywy Aleksandry Pali - nauczycielki wychowania fizycznego z suszeckiej szkoły podstawowej. W organizacji konkursu pomogli jej Adelajda Sekta oraz Mieczysław Jacak.

 

 

240257