Przejdź do treści
Hala Sportowa
Przejdź do stopki

Turniej o Puchar Wójta Gminy Suszec - 8-9 lipca 2006

Treść

Turniej o Puchar Wójta Gminy Suszec

8-9 lipca 2006

 

 

W słoneczny i upalny wekend rozegrany został kolejny Turniej o Puchar Wójta Gmoni Suszec. Również i tym razem piłókarskim rozgrywkom towarzyszyło wiele emocji, a także sportowa atmosfera.

Tegoroczny Turniej o Puchar Wójta odbył się na boisku przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym oraz Gimnazjum Publicznym w Kryrach. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania: impreza przebiegała prawidłowo oraz smacznie, gdyż dla wszystkich przygotowano pieczone kiełbaski.

W tej edycji turnieju wystartowało sześć piłkarskich ekip z pięciu gminnych sołectw: z Kobielic, Suszca, Mizerowa, Radostowic oraz dwie załogi z Kryr. Drużyny trafiły do dwóch grup. Grupę A stworzyli zawodnicy Mizerowa, Radostowic oraz Kryr, w grupie B znaleźli się piłkarze Suszca, Kobielic oraz Czapli Kryry.

W sobotę, 9 lipca piłkarskie boje rozpoczęły drużyny z grupy A. Mimo żaru lejącego się z nieba zawodnicy stanęli do godzinnej walki (2x 30 min) zmotywowani oraz skoncentrowani. Turniej rozpoczął pojedynek Mizerowa i Radostowic. Po pierwszej połowie jedną bramką prowadził radostowicki zespół. Ale młodzi zawodnicy z Mizerowa nie dali się "ograć", ruszyli do ataku, co zakończyło się sukcesem: Mizerów wygrał 2:1. Następnie byliśmy światkami kryrsko - mizerowskich derb. W tym wypadku, pomimo usilnych prób zarówno z jednej, jak i z drugiej strony w pierwszej części meczu nie udało się zdobyć bramki. Dopiero druga partia okazała się rozstrzygająca: Kryry pokonały Mizerów 2:0. Ostatnie w tej grupie spotkanie: Kryry - Radostowice było decydujace. W zasadzie wynik tego meczu oznaczał "być czy nie być" dla wszystkich zespołów. Po pierwszej połowie 2:0 prowadzili kryrzanie, ale mecz trwał jeszcze następne pół godziny, zatem wszystko mogło jeszcze ulec zmianie. Ale tak się nie stało: w drugiej części rozgrywki kryrscy zawodnicy bardzo solidnie wykonali swą futbolową pracę i pokonali rodostowicki team 7:0. Poznaliśmy zatem pierwsze półfinałowe zespoły.

W grupie B piłkarskie emocje rozpoczęły się również w sobotnie popołudnie. Na początek zobacvzyliśmy konfrontację Czapli Kryr oraz Suszca. Po dość interesującej walce ostatecznie wygrali zawodnicy z Suszca 3:0. Następnie Kobielice podjęły Czaplę. W tej batali tylko odrobinę lepsi okazali się piłkarze z Czapli, którzy dość skromnie pokonali kolegów z Kobielic 1:0. Natomiast trzecie i ostatnie futbolowe starcie: Kobielice kontra Suszec bezapelacyjnie wygrali ci drudzy. Dlaczego bezapelacyjnie? Statystyka mówi sama za siebue: praktycznie co 7 i pół minuty padały bramki, ale... były one wyłącznie autorstwa suszeckich zawodników. Golkiper z Kobielic aż 8- krotnie skapitulował przed uderzeniami piłkarzy z Suszca.

I tym sposobem poznaliśmy półfinałowe pary: pierwsza; Kryry - Czapla Kryry, druga: Suszec - Mizerów. Toteż niedzielne potyczki zapowiadały się naprawde emocjonująco. Niewątpliwie ciekawym meczem był pierwszy półfinał: derby kryrsko - sryrskie. Po czterech kwadransach walki lepsi okazali się zawodnicy Kryr, którzy pokonali czaplę 4:0. W drugim półfinale spotkali się piłkarze z Suszca i Mizerowa. mecz zakończył się wygrana 2:0 dla pierwszej z tych reprezentacji. Finał okazął się zatem - potocznie mówiąc - "powtórka z rozrywki": już rok temu drużyna z Kryr oraz Suszca walczyła ze sobą w finale. Wtedy - tuz przed zakończeniem spotkania - wygrali kryrzanie. Dlatego tym razem suszeccy zawodnicy chcieli się zapewne zrehabilitować, kryrscy - powtórzyć sukces. I tak jak rok temu padł wynik 1:0, ale tym razem szczęśliwymi posiadaczami Pucharu Wójta zostali piłkarze z Suszca. W meczu o trzecie miejsce Mizerów pokonał Czaplę Kryry 2:1.

 

Na zakończenie rozgrywek pamiątkowe dyplomy oraz piękne puchary wręczył Wójt Gminy Suszec Jacek Pastuszka.

A za rok kolejna walka o te zacne trofeum.

265588