Przejdź do treści
Hala Sportowa
Przejdź do stopki

Gmina Suszec gra Fair Play - 28.01.2007

Treść

Gmina Suszec gra Fair Play

28 stycznia 2007

 

Jan Tomaszewski zagrał w Suszcu. W latach 70tych poprzedniego stulecia zatrzymywał strzały najlepszych piłkarzy świata. Po ponad 30 latach Jan Tomaszewski bronił karne mieszkańców Suszca.

 

 

Komplet widzów zgromadziła impreza piłkarska "Gmina Suszec gra Fair Play", która odbyła się w niedzielę 28 stycznia na hali sportowej w Suszcu. Jej organizatorem był Gminny Zespół Oświaty i Sportu w Suszcu.

 W programie imprezy było mnóstwo atrakcji dla kibiców w każdym wieku. Turniej piłki nożnej przedszkolaków, który zgromadził na trybunach wiele babć i dziadków dopingujących wnuki, turniej piłkarski trampkarzy młodszych, mecz III ligi futsalu. Wreszcie emocjonujące Gminne Piłkarskie Derby, w finale których zmierzyli się piłkarze z Kryr i Suszca.

Mecze były bardzo wyrównane, sposród czterech spotkan derbowych aż trzy kończyły się rzutami karnymi. Ostatecznie w rozgrywkach halowych najlepsi okazali się piłkarze z Kryr, krórzy w dramatycznych wręcz okolicznościach okazali się lepsi od reprezentacji Suszca.

Wyniki turnieju:

Turniej Trampkarzy Młodszych:

Kryry - Orły 5:1

Kryry - Radostowice 7:1

Suszec - Kryry 2:1

Suszec - Radostowice 7:0

Suszec - Orły 3:1

Radostowice - Orły 2:4

Gminne Derby Piłkarskie:

Kryry - Radostowice 5:2

Suszec - Mizerów 3:3 (karne 2:1)

Radostowice - Mizerów 2:2 (karne 3:2)

Kryry - Suszec 3:3 (karne 2:1)

TS Suszec - Nitron Krupski Młyn 3:8

 

Można było również strzelić karnego samemu Janowi Tomaszewskiemu, który był gościem specjalnym imprezy. Trzydzieści cztery lata temu zatrzymał na Wembley Anglię, teraz stanął w bramce w hali sportowej w Suszcu. Szczęśliwcy, którym się udało pokonać legendarnego bramkarza rezprezentacji Polski zabierali piłkę do domu. Udało się to tylko w kilku próbach, ale jak mówi Orzeł Górskiego "nie ma karnych obronionych, są tylko źle strzelone".

Jan Tomaszewski podziękował organizatorom za zaproszenie, pogratulował wspaniałej imprezy i nie wykluczył powtórnego przyjazdu do Suszca, jeśli tylko dostanie zaproszenie.

Impreza była także okazją do wyróżnienia działaczy sportowych z terenu gminy, którzy odebrali specjalne podziękowania od wójta Mariana Pawlasa oraz gratulacje od Jana Tomaszewskiego. Przez cały czas trwania imprezy wszyscy chętni mogli także spróbować swoich sił na specjalnej bramce radarowej i kopaczu, mierzących prędkość lotu piłki i siłę kopnięcia.

W zawodach na kopaczu uczestniczyło 23 zawodników. Wśród juniorówkolejne miejsca zajęli: Daniel Babiak, Daniel Harazin i Dawid Godziek. Sprawnością fizyczną popisali się także seniorzy: Dawid Kryekotowski, Jakub Bernert oray Dawid Cyekaj.

W yawodach na bramce radarowej najlepsi byli: Mateusz Puzyno, Daniel Harazin oraz Daniel Babiak (juniorzy), a także: Sławomir Telok, Dawid Czekaj oraz Michał Bołdys. Na zakończenie wśród osób, które wypełniły specjalny kupon rozlosowano wiele cennych upominków.

 

 

Liczba widzów, która odwiedziła w niedzielne popołudnie suszecką halę sportową potwierdziła, że impreza piłkarska "Gmina Suszec gra Fair Play" była celnym strzałem. 

 

            

240637