Przejdź do treści
Hala Sportowa
Przejdź do stopki

Sportowy Piknik w Suszcu i I Otwarty Bieg Ulicyny - 16.06.2007

Treść

 

Międzynarodowy Piknik Sportowo - Rekreacyjny w Suszcu
16.06.2007
 
Takiego weekendu i tylu sportowych atrakcji w naszej gminie jeszcze nie bylo. Od soboty 16 czerwca przez trzy kolejne dni mieszkańcy naszej gminy mogli zmierzyć sie w biegu ulicznym, wziąć udział w turnieju tenisa ziemnego, sprawdzić swoje umiejętności rajdowe na specjalnym torze i wreszcie na zakończenie imprezy zobaczyć siatkówkę w wydaniu mistrzowskim Polaków i Brazylijczyków.Fani sportu i ruchu na świeżym powietrzu nie mogli narzekać.
 

 


Międzynarodowy Piknik Sportowo - Rekreacyjny został zorganizowany przez Gminny Zespół Oświaty i Sportu w Suszcu. Została zorganizowana impreza na świeżym powietrzu w troche innej formie niż odbywało się to do tej pory. W miejsce festynów z udziałem zespołów muzycznych, zostały zaproszone drużyny sportowe oraz rajdowcy, a mieszkańcy zostali włączeni do wspólnej zabawy i w ten sposób zachęceni dop wspólnej zabawy i ruchu.
Impreza rozpoczęła się meczem piłki nożnej pomiędzy młodzieżą naszej gminy i partnerska gminą Zakamenne na Słowacji. Młodzi suszczanie wygrali aż 11:4, a Słowacy po raz pierwszy zagrali na sztucznej murawie. Na piłkarskiem boisku naprzeciwko siebie stanęli również przedstawiciele suszeckiego samorządu oraz powiatowego biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
 

 


Urzędnicy z wójtem Marianem Pawlasem na czele ulegli przciwnikom 1:3.
Kolejną sportową atrakcja pikniku był I Suszecki Bieg Uliczny. Na start zgłosiło się kilkudziesięciu chętnych. Dystans dostosowano do wieku biegaczy. 
 

 
 
 
 


Kategorie:
600 m – chłopcy, dziewczęta – 10-12 lat
1500 m – chłopcy, dziewczęta – 13-16 lat
2500 m – mężczyźni, kobiety – 17- 35 lat
2500 m – mężczyźni, kobiety – ponad 36 lat
600 m – mężczyźni, kobiety – ponad 17 lat
50 m – chłopcy, dziewczynki do 7 lat
 
Za sportową rywalizacje i ukonczenie biegu w rece każdego trafiły koszulki oraz słodkości, a najlepsi otrzymali medale.
 
Wyniki w poszczególnych kategoriach:
Ewelina Podbioł i Patryk Brząkalik ( 600 m, 10-12 lat)
Karolina Koczar i Daniel Szulik (1500 m, gimnazjum)
Barbara Janczak i Artur Sikora (2500 m, 17-35 lat)
Gabriela Florczak i Henryk Paszek (2500 m, powyżej 36 lat)

 


Nie brakło też pieknych samochodów i kierowców rajdowych. Moto Show ściągnął do Suszca zwycięzcę rajdu Elmotu, mitsubishi lancer evo, a także motory: szybkie ścigacze i piękne choppery.

 


Zwyciężył Aleksander Morcinek, który przyjechał z Tychów niebieską yamahą. Jego motor o pojemności 1 litra osiąga 200 km/h w ciągu zalegwie 9 sekund. Wśród dostojnych chopperów startowały min. junaki, a najstarszym motorem była jawa z 1955 roku, której właścicielem jest Michał Paszek z Kryr. Komisja uznała jednak, że najpiękniejsza jest yamaha 1100 Drag Star należąca do Krzysztofa Porwolika z Rudziczki.

 


Emocjonujacy okazał się konkurs przeznaczony dla mieszkańców, którzy mogli sprawdzić swoje umiejętności kierowania autem. Najpierw wszyscy chętni - kilkanaście osób - jechało po specjalnym torze z piłkami tenisowymi w koszu na masce. Chodziło o to , aby dojechać jak najszybciej do mety, nie zrzucając tego nietypowego załadunku. Udało się to pięciu osobom, w tym dwóm paniom. Bzli toŁ Tadeusy Mielcyarek, Gabriela Drząszcz, Aleksander Morcinek, oraz małżeństwo Bartłomiej i Iwona Krygier z Suszca. Przeszli oni do kolejnego etapu zmagań - jazdy po specjalnym torze z ustawionymi pachołkami tym razem Fiatem Grande Punto. Na fotelu pilota siedział Kuba Kozielski z Radlina, zdobywca III miejsca w klasie A 6 ligowych potyczek PZM.

 


Na miano rajdowego mistrza Suszca największe szanse mieli: Bartłomiej Krygier oraz Aleksander Morcinek. Doświadczenia z szybkiej jazdy na motorze przydały się i to właśnie tyszanin Aleksander okazał się lepszym kierowcą. Trase pokonał w 29,27 s. Natomiast zawodowy kierowca rajdowy przejechał ten odcinek w 25 sekund. 
W niedzielę odbyły się turniej tenisa i piłki nożnej, a przedszkolaki rywalizowały w hali sportowej. Trzeba było sprawdzić się aż w 10 konkurencjach. W zmaganiach uczestniczyło ponad 60 sześciolatków, a każdy z nich zdał egzamin na Sportowego Przedszkolaka i otrzymał stosowny certyfikat.

 


Zwieńczeniem sportowego pikniku był mecz reprezentacji kadetów piłki siatkowej. Obie druzyny spotkały się aż w trzech hala sportowych i w sumie rozegrały 14 setów. Niestety wszystkie mecze zakończyły się porażkami biało - czerwonych. W Suszcu rywalizacja zakończyła się wynikiem 1:3 (22:25, 25:22, 23:25, 27:29). Silnymi atakami i skutecznym blokiem Brazylijczycy nie dali szans naszym siatkarzom. Potwierdzili swoja klasę i udowodnili, że zasłużyli na tytuł wicemistrza świata w tej kategorii wiekowej.  
274065