Przejdź do treści
Hala Sportowa
Przejdź do stopki

0bóz rowerowy - 500km na rowerze

Treść

500 kilometrów na rowerze !

 

 

Prawie 500 km w ciągu 7 dni przejechali na rowerze gimnazjaliści z Kryr i Radostowic w czasie wędrownego obozu, który trwał od 25 czerwca do 1 lipca.

 

Był to pierszy taki obóz organizowany na terenie gminy. Jego organizacji podjęło się Gimnazjum w Kryrach, a inicjatorem tego ciekawego przedsiewziecia był nauczyciel Piotr Knapek. Wsparcia udzielił mu Gminny Zespół Oświaty i Sportu oraz urzad Gminy Suszec.

 

 

 

 Zasadniczym celem obozu było propagowanie aktywnej formy wypoczynku połączonej z odwiedzeniem współpracujących z Suszcem: gminy Łodygowice oraz gminy Zakamenne na Słowacji.

Uczestnikami obozu byli chłopcy, uczniowie z gimnazjów w Kryrach i Radostowicach. Jedynym i podstawowym środkiem komunikacji był rower. W kazdym dniu pokonywano średnio 65 km, co w sumie daje 455 km w ciągu całego obozu.

To był duży wyczyn, bo trasa przebiegała przez górzysty teren. Należało więc najpier wyjechać pod górkę, aby potem zjechać z niej z predkością około 68 km/h. Obóz był sprawdzeniem dla chłopców jak i dla ich rowerów.

Wszyscy wrócili cali, zdrowi i zadowoleni. Są już chętni na drugi taki obóz rowerowy.

 więcej zdjęć kliknij -----> tutaj

 

 

 


 
240236