Przejdź do treści
Hala Sportowa
Przejdź do stopki

Puchar Wójta w Piłce Noźnej 11-osobowej 21-22.07.2007

Treść

Turniej Piłki Nożnej 11-osobowej
o Puchar Wójta Gminy Suszec
 Boisko w Mizerowie.
22 lipca 2007r.

 

Fani piłki nożnej mogą czuć się usatysfakcjonowani. Rozgrywki piłkarskie o Puchar Wójta Gminy Suszec, które 22 lipca odbyły się w Mizerowie, dostarczyły kibicom wiele emocji i przede wszystkim pięknych bramek.
Turniej piłki nożnej 11-osobowej to coroczna impreza będąca sprawdzianem formy dla drużyn piłkarskich naszej gminy. W zmaganiach o Puchar Wójta każdego roku uczestniczy sześć zespołów. Są to reprezentacje wszystkich, poza Rudziczką, sołectw. Wobec nieobecności zespołu z Rudziczki, dwie drużyny wystawiają z kolei Kryry.
Zmagania odbywały się przez dwa dni (21-22 lipca). Najpierw w sobotę, zostały rozegrane eliminacje do niedzielnych meczów, a kolejnego dnia wśród czterech najlepszych zespołów wyłoniono zwycięzcę. Do półfinałowych rozgrywek awansowały ekipy z Mizerowa, Radostowic, Suszca i Kobielic.
W mieczu o III miejsce Suszec wygrał 4:2 z Kobielicami. Finałową potyczkę rozegrali między sobą piłkarze z Radostowic oraz gospodarze turnieju - piłkarska jedenastka z Mizerowa. Piłkarze z tego sołectwa okazali się niezbyt gościnni dla swoich rywali. W finale mizerowianie pokonali reprezentację Radostowic. Na rozsrzygniecie pojedynku kibice musieli jednak trochę poczekać. Wszystko wyjaśniło się dopiero po zakończeniu regulaminowego czasu gry.
Po 50 minutach gry wynik był bezbramkowy, a okazji strzeleckich było niewiele. O zwycięstwie zespołu z Mizerowa zdecydował karny, ale nie tak odrazu bo dopiero w siódmej serii.
Po pięciu seriach egzekwowania karnych wynik wynosił 5:5. W szóstej serii obaj bramkarze okazali się lepsi od strzelców, zaś wszystko wyjaśniło się w serii siódmej. Wtedy Kamil Biedrzycki pięknym strzałem ulokował piłę w siatce, zaś bramkarz z Mizerowa Przemysław Kania po raz kolejny wyszedł obronną ręką i zapewnił swojej drużynie upragnione zwycięstwo. 
 
Klasyfikacja końcowa:
 
I miejsce - Mizerów
II miejsce - Radostowice
III miejsce - Suszec


 

Tegoroczny turniej był także okazją do wręczenia pamiątkowej patery przedstawicielom UKS Josieniec Radostowice, który w tym roku obchodził jubileusz 10-lecia.

 

 

Organizatorem rozgrywek byli LKS Mizerów oraz Gminny Zespół Oświaty i Sportu w Suszcu, którzy serdecznie dziękują pani Bogusławie Krutak - Gałuszce, dyrektorowi ZSP w Mizerowie oraz Józefowi Rozmusowi za pomoc w organizacji turnieju.

 

więcej zdjęć kliknij -----> tutaj

 

 

 

 

280421