Przejdź do treści
Hala Sportowa
Przejdź do stopki

Wielki Piłkarski Weekend 2-3.02.2008

Treść

 


WIELKI PIŁKARSKI WEEKEND
2-3 LUTY 2008
 
Pierwszy wekend lutego był świętem piłki nożnej w Suszcu, hala  wypełniła się pasjonatami sportowych rozgrywek. W ramach Wielkiego Piłkarskiego Wekendu w hali sportowej w Suszcu w ciągu 20 godzin rywalizowało aż 28 drużyn. Swój mecz miały przedszkolaki, uczniowie pierwszych klas szkół podstawowych, trampkarze młodsi, trampkarze starsi. W derbach Suszca rywalizowali seniorzy razem z oldbojami, odbył się także pokazowy mecz kobiet i turniej futsalu. 
 
 
 
 
Jako pierwsi do boju staneli  trampkarze starsi. Na pięć drużyn, które  rywalizowały systemem każdy z każdym, najjlepsi w tej grupie wiekowej okazali sie młodzi zawodnicy z Żor, którzy nie przegrali zadnego meczu. Gospodarze z Suszca musieli zadowloić się miejscem czwartym, zaś zespół Czapli z Kryr - piatym. Lepiej dla piłkarzy z Suszca zakończyły się niespotykane w naszym rejonie rozgrywki SpeedPlay. Był to pierwszy tego typu turniej futsalowy w okolicy. Polegał on na tym, że mecze trwały 10 minut lub kończyły się, gdy któraś z drużyn zdobyła dwie bramki. Bezkonkurencyjny okazał się zespół Ełki Team z Pszczyny, który wygrał wszystkie swoje mecze, w tym cztery przed czasem, w łącznym czasie zaledwie 27 minut. Druga pozycje zajęli piłkarze z Suszca. Podiu uzupełniła zorska druzyna The Blues. Kolejne miejsca zajęli zawodnicy Szybkich Bananów, Mizerowa i CBS Suszec.
Następny dzień sportowego wekendu rozpoczął się od turnieju Trampkarzy Młodszych, w którym najlepiej spisali się młodzi piłkarze z Pszczyny - Orły Mirosława K. Drugie miejsce zajęli zawodnicy Czapli Kryry, a trzecie UKS Suszec. Za podium znalazły się Radostowice.
 
 
 
 
Jednak najbardziej wyczekiwanym punktem w programie piłkarskiego święta Suszca były derby z udziałem poszczególnych reprezentacji sołectw naszej gminy. Derby zaczęły się od meczów eliminacyjnych, a czasie których niespodziewanie odpadli triumfatorzy zeszłorocznych zmagań. Kryrzanie byli w wyjatkowo słabej formie i w trzech meczach zdobyli zaledwie dwie bramki. Los Kryr podzieliła także druzyna z Radostowic. W finałowym spotkaniu zmierzyli się piłkarze z Mizerowa (wygrali wszystkie mecze) oraz z Suszca (dwa zwycięstwa). Lepsi okazali się suszczanie, którzy wygrali z Mizerowem 1:5 i tym samym zrewanżowali się rywalom za porażkę w grupowych eliminacjach.
Wiele emocji towarzyszyło piłkarskim szlifom najmłodszych uczestników sportowych zmagań: przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Ile bylo w tym krzyków, śmiechu i dobrej zabawy przekonali się obserwujący zmagania rodzice i dziadkowie małych piłkarzy i piłkarek. W turnieju rywalizowało pięć drużyn złożonych z przedszkolaków, natomiast wśród klas pierwszych i drugich zmierzyło się dziewięć ekip. W tej fazie rozgrywek wystartowało aż 50 piłkarzy i 4 piłkarki. Wszyscy uczestnicy zmagań otrzymali pamiatkowe medale, które wręczyli im goście specjalni - Jan Furtok oraz Piotr Piekarczyk (legendarny piłkarz i trener GKS-u Katowice).
 
 
 
 
O tym, że dziewczyny świetnie radzą sobie na boisku mogliśmy się przekonać także w kolejnym meczu, w którym to amatorska reprezentacja naszej gminy zmierzyła się z pierwszoligową drużyną futsalu kobiet. Dziewczyny z gliwickich Piasteczek, mimo słabego początku nie pozwoliły ograć się piłkjarzom reprezentacji Suszca, w której wystapili goście specjalni - Jan Furtok i Piotr Piekarczyk, wójt gminy - Marian Pawlas, zastepca wójta - Czesław Smusz, oraz dyrektor GZOiS - Zbigniew Łoza. dziewczęta okazały się lepsze przede wszystkim taktycznie i technicznie. Zdołały nie tylko doprowadzić do wyrównania niekorzystnego dla siebie stosunku bramek, ale jeszcze zdobyły prowadzenie i zakończyły mecz wygraną 7:3. Sedzią tego spotkania był Wiesław Pawlus, przewodniczący Wydziału Futsalu Ślaskiego Zwiazku Piłki Nożnej.
 
 
 
Kibice mogli także zobaczyć kilkunastominutowy pokaz żonglerki wielokrotnego rekordzisty księgi Guinessa Janusza Chomontka i popisy freestylowców z najlepszej w kraju grupy FreeStyle-LG, którzy bawili publiczność w przerwach między piłkarskimi pojedynkami. Dla widzów przygotowano także konkursy i loterie.
 
Tak udanych sportowych imprez życzymy sobie jak najwięcej. 
 
Więcej zdjęć w Galerii
274075