Przejdź do treści
Hala Sportowa
Przejdź do stopki

Wielki Piłkarski Weekend 14-15.02.2009

Treść

 

III Wielki Piłkarski Weekend 
14 i 15 lutego 2009

Hala Sportowa Suszec
 
 
Podczas dwudniowych rozgrywek piłkarskich na parkiecie suszeckiej hali zagrali zarówno przedszkolacy, jak i oldboje, młodzież i dorośli, mężczyźni i kobiety.
 
  
 
Rozgrywki praktycznie we wszystkich kategoriach wiekowych toczyły się w przyjaznej i wesołej atmosferze. W pierwszy dzień Wielkiego Piłkarskiego Weekendu, bo pod taką nazwą już trzeci raz w Suszcu odbyła się ta impreza piłkarska, zagrali trampkarze starsi. Turniej w tej kategorii zakończył się one dużym sukcesem podopiecznych Jarosława Warzechy z UKS Czapli Kryry. Jego drużyna wyszła zwycięsko nie tylko z rywalizacji z GKS Krupińskim, ale i z silnymi drużynami z Lędzin i Radlina. Najlepszym piłkarzem turnieju został Mateusz Habor, a bramkarzem Radosław Urbanek. Dzień zakończyły rozgrywki w formule „SpeedPlay”.

         

Drugiego dnia rano rywalizację rozpoczął klubowy turniej trampkarzy młodszych z udziałem drużyn z naszej gminy. Tym razem, to UKS Suszec pokonał UKS Czaplę Kryry w walce o pierwsze miejsce. Kolejne miejsca zajęli UKS Josieniec Radostowice i LKS Mizerów. Najlepszym piłkarzem turnieju został wybrany Mateusz Cimała z Suszca, a bramkarzem Tomasz Poloczek z Radostowic.

Zaraz po zakończonym turnieju trampkarzy młodszych, rozpoczęły się gminne piłkarskie derby, gdzie 4 sołectwa naszej gminy wystawiły swoich najlepszych piłkarzy w dwóch kategoriach seniorów i oldbojów. Regulamin określał, że na parkiecie musi być stale drużyna (nie wliczając bramkarza) składająca się z 2 seniorów i 2 oldbojów jednocześnie. Przez dwugodzinne eliminacje zwycięsko przeszły drużyny z Kryr i Suszca awansując do finału zaplanowanego na godziny wieczorne. Pokonane drużyny z Mizerowa i Radostowic połączyły swe siły i na osłodę goryczy porażki, zagrały w dalszej części rozgrywek w pokazowym meczu przeciwko drużynie kobiet z LKS Piast Pawłowice. Warto tu wspomnieć, że w drużynie tej wystąpiła także Agnieszka Gałuszka z Suszca. Jednak zanim rozpoczął się mecz pokazowy, to na podzielony na 3 boiska parkiet suszeckiej hali wbiegli najmłodsi piłkarze i piłkarki. Mini turnieje odbyły się w trzech kategoriach; przedszkolaków, klas I-II szkół podstawowych i III-IV szkół podstawowych. Było to prawdziwe oblężenie boisk przez ponad 100 małych piłkarzy i piłkarek. Do rywalizacji zgłosiło się sporo dziewcząt i rywalizowały one na równi z chłopcami szczególnie w kategoriach przedszkolaków i klas I-II. Po półtora godzinnych piłkarskich zmaganiach, wszyscy młodzi uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz mogli z pierwszego rzędu obejrzeć pokaz trików piłkarskich zaprezentowanych przez mistrzów Polski w piłkarskim freestyle.

Na deser piłkarskiego weekendu odbył się mecz finałowy gminnych derbów z udziałem wspomnianych wcześniej drużyn z Kryr i Suszca. Atmosferę przed meczem „podgrzał” profesjonalny zespół taneczny „Klips” z Jastrzębia Zdroju. Sam mecz był bardzo zacięty i dramatyczny. Po początkowym prowadzeniu drużyny z Suszca, Kryry zdołały nie tylko wyrównać, ale i przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, wygrywając z wynikiem 3:2.

W trakcie meczu odbyła się także ceremonia podziękowań dla lokalnych trenerów, działaczy sportowych i zawodników. Pamiątkowe patery i medale wręczał Wójt Gminy SuszecMarian Pawlas. W przerwie meczu odbyła się także kokurso-loteria dla publiczności.

Całość atrakcji jaka spotkała obecnych na Wielkim Piłkarskim Weekendzie sprawiła, że niewielu zauważyło, że nie dojechał gość specjalny Antoni Piechniczek. Przepraszał za swoją nieobecność, ale intensywne opady śniegu sprawiły, że nie mógł wydostać się z zasypanej śniegiem Wisły. Obiecał jednak, że zjawi się na kolejnej Suszeckiej imprezie piłkarskiej.
 
 

Klasyfikacje:
Trampkarze starsi:
 1. UKS Czapla Kryry
 2. MKS Lędziny
 3. GKS Krupiński Suszec I
 4. KS Górnik Radlin
 5. GKS Krupiński Suszec II
 
Trampkarze młodsi:
 1. UKS Suszec
 2. UKS Czapla Kryry
 3. UKS Josieniec Radostowice
 4. LKS Mizerów
 
 
 
Przedszkolaki:
Zespoły 3 osobowe
Miejsce I:
 1. Litera Franciszek
 2. Połyński Mariusz
 3. Kłusak Izabela
Miejsce II:
 1. Gorzko Marcin
 2. Marcisz paulina
 3. Zimny Mateusz
Miejsce III:
 1. Gorzawski Sebastian
 2. Famulski Maciej
 3. Mikołajec Michał
 
Klasa I- II
 
Ze względu na to, że ta kategoria była największa pod względem ilości uczestników a tym samym drużyn, rywalizację zakończono na etapie fazy grupowej, nie wyłoniono więc zwycięzców mini turnieju.
 
 
 
Klasa III- IV
Zespoły 4 osobowe
Miejsce I:
 1. Ilge Mateusz
 2. Pawlus Marcin
 3. Witoszek Rafał
 4. Jankowiak Grzegorz
Miejsce II:
 1. Gorzko Michał
 2. Młotek Mateusz
 3. Biały Jakub
 4. Morcinek Dawid
Miejsce III:
 1. Król Adrian
 2. Mikołajec Dominik
 3. Bober Wojciech
 4. Piesiura Maciej
 
Gminne Piłkarskie Derby
 1. Kryry
 2. Suszec
 3. Mizerów, Radostowice
 
Nagrodzeni sportowcy, działacze, trenerzy:
 
Niebieski – prezes, wiceprezes
Zielony – działacz
Czerwony – trener
Fioletowy - zawodnik/sportowiec
 
 
 
GKS Krupiński Suszec
Marian Neumann
Leszek Kwiatkowski
Janusz Pancer
Marek Kumor
Przemysław Brychlik
 
UKS Suszec
Jacek Litera
Mieczysław Jacak
Tadeusz Kowalewski
Mateusz Fojt
 
LKS Mizerów
Alojzy Wuzik
Michał Bucki
Paweł Lepiarz
 
TS Suszec
Sylwia Piekarczyk
 
UKS Czapla Kryry
Rafał Urbaniec
Ludwik Paszyna
Jarosław Warzecha
Wojciech Witoszek
Henryk Paszek
Wojciech Smołka
Karol Samulczyk
 
UKS Josieniec Radostowice
Szymon Sekta
Stanisław Stęchły
Artur Stęchły
Kornel Ryguła
Grzegorz Kolon
 
Tadeusz Szczotka – organizacja turniejów i drużyn w kategorii oldbojów
Andrzej Puchała – koordynacja Ligi Futsalu Pszczyna-Suszec
 
Stowarzyszenie Odnowy Wsi Suszec
Tadeusz Paszek – Gry i Zabawy Uliczne i Podwórkowe
 
 
265588