Przejdź do treści
Hala Sportowa
Przejdź do stopki

SALF 2007/08

Treść

 


Aktualnośći Terminarz
 Wyniki
Tabela
Fair Play
Strzelcy Forum SALF
Drużyny

AKTUALNOŚĆI
aktualizacja 16.03.2008r.

 
Jak co roku ostatnim punktem halowego sezonu w Suszcu były rozgrywki Puchar Ligi SALF. Tydzień po zakończeniu gier ligowych uczestnicy suszeckiej ligi spotkali się po raz ostatni w hali, aby powalczyć o ostatnie trofeum sezonu. W tego typu turniejach często dochodzi do niespodzianek i podobnie było także tym razem.

Do tegorocznego Pucharu Ligi SALF zgłosiło się 8 drużyn. Jak los potrafi być przewrotny, przekonaliśmy się już podczas losowania. Podobnie jak przed rokiem już na etapie rozgrywek grupowych z pucharem musiał pożegnać się jeden z medalistów, bowiem traf sprawił, że w jednej grupie zagrały: All Stars – mistrz, Elbud – wicemistrz, Cadi-Car – drugi wicemistrz, zaś czwartą drużyną, która miała wielkiego pecha trafiając do „grupy śmierci” był ostatni zespół ligowego sezonu – Rybówka.
W grupie „B” zagrały ligowe średniaki: gospodarze z Suszca, The Blues z Żor, pszczyńskie Mieszko i ekipa z Mizerowa >>> czytaj więcej

Tuż po zakończeniu pucharowego turnieju rozdane zostały trofea dla uczestników ligowych zmagań. Największy puchar trafił do rąk drużyny All Stars Reaktywacja, a kolejne odebrał drugi Elbud i brązowy Cadi-Car.
Samochodziarze z Suszca wyjechali jednak z dwoma pucharami, gdyż odebrali także nagrodę za zwycięstwo w niedzielnym Pucharze Ligi.

Nagroda trafiła także dla graczy The Blues z Żor, którzy okazali się najbardziej fair drużyna w całych ligowych rozgrywkach.

Indywidualne wyróżnienia trafiły zaś do graczy wicemistrzowskiej piątki. Statuetkę dla pierwszego ligowego strzelca odebrał drugi raz z rzędu Andrzej Żupa, który zdobył 29 bramek. Zaś najlepszym bramkarzem organizatorzy okrzyknęli Arkadiusza Dyrdę.

Dodatkowo dla wszystkich drużyn, które dotrwały do końca ligowego sezonu przygotowane zostały pamiątkowe dyplomy.

Podziękowanie specjalne za pomoc w organizacji i przebiegu rozgrywek ligowych z rąk Dyrektora Gminnego Zespołu Oświaty w Suszcu Zbignewa Łozy odebrał także Andrzej Puchała.

Organizatorzy jeszcze raz dziękują wszystkim uczestnikom za V sezon w suszeckiej hali pragną już teraz zaprosić do ligowych zmagań za rok.
-------------------------------------------
 

W dniach 2 i 3 lutego odbyły się mecze w ramach II rundy Halowego Pucharu Polski.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy niestety żadnej z trzech "naszych" drużyn, nie udało się awansować do III etapu tych rozgrywek.

W drugiej odsłonie pucharowych zmagań trzecie miejsca w swoich grupach eliminacyjnych zajęły drużyny Nordica Sport (w SALF grają jako All Stars Reaktywacja) oraz Cadi-Car, zaś czwarte miejsce drużyna z Pawłowic. Przypomnijmy, że awans uzyskiwały dwie najlepsze drużyny z każdej grupy.

 
 


-------------------------------------------

 


Informujemy, że w piątek 25 stycznia 2008 roku drużyna Termex Pszczyna oficjalnie wycofała się z rozgrywek Suszeckiej Amatorskiej Ligi Futsalu 2007/2008.

Z uwagi na fakt, iż regulamin SALF nie przewidywał takiego przypadku musieliśmy zastosować w tym wypadku ogólne przepisy PZPN, które mówią, że jeśli drużyna wycofuje się z rozgrywek w trakcie trwania I rundy (w przypadku SALF jest tylko jedna runda) wszystkie wyniki z udziałem tej drużyny należy anulować.

Anulowane zostały zatem wyniki oraz strzelcy bramek w meczach z udziałem drużyny Termex Pszczyna.

Przepisy odnoszą się także do kartek, które zostały pokazane w tych spotkaniach - anulować ich niestety nie można.

Została zatem zaktualizowana tabela, czołówka ligowych strzelców oraz strzelcy bramek w składach drużyn.

-------------------------------------------

 
W dniach 19-20 stycznia rozegrana została I runda Halowego Puchar Polski.
Z naszych informacji wynika, że w pierwszej odsłonie HPP zagrały aż cztery drużyny, które występują obecnie w SALF.
Cadi-Car Pszczyna
Pawłowice
All Stars Reaktywacja (Nordica Sport)
GKS Futsal Pawłowice

 
Oficjalnie możemy już powiedzieć, że trzy pierwsze z wymienionych drużyn
awansowały do II rundy!!!


 
Pawłowice i All Stars wygrały swoje grupy, a Cadi-Car zajął 2 miejsce także premiowane awansem.

 
 
GRATULACJE !!!!

Na stronie www.futsal-polska.pl można znaleźć także wyniki losowania II rundy HPP.

 
-------------------------------------------
Jako ciekawostka dla sympatyków i kibiców Suszeckiej Amatorskiej Ligi Futsalu stworzona została tabela wszechczasów SALF, która zawiera punkty i bramki wszystkich drużyn, które zagrały na ligowym parkiecie w Suszcu od pierwszego sezonu 2003/2004 do sezonu 2006/2007.
Co ciekawe z grających w obecnym sezonie drużyn tylko trzy ekipy zagrały we wszystkich dotychczasowych edycjach ligi.
 
-------------------------------------------

Awantura, która miała miejsce podczas meczu Cadi Caru z Pawłowicami bardzo źle wpłynęła na wizerunek całej ligi SALF, której celem jest, przypominam, promowanie futsalu, a nie chamskich zachowań. Mimo wysokiej stawki meczu (pojedynek mistrza i wicemistrza poprzedniego sezonu) nie ma żadnego usprawiedliwienia dla agresywnych niesportowych zachowań zawodników na boisku.
Dodatkowo do zajścia, jakie zostało wywołane na parkiecie włączyli się zawodnicy rezerwowi oraz kibice. To nie dopuszczalne!
Pomimo wysokiego poziomu gry i dużych emocji, jakie towarzyszom rozgrywkom, wszyscy musimy pamiętać, że to tylko amatorskie rozgrywki, tak jak nazwa ligi wskazuje.
Jeżeli wbieganie kibiców na parkiet będzie się powtarzać, to będzie potrzebne zabezpieczenie techniczne i ochrona, co oczywiście mocno podroży rozgrywki i podniesie wpisowe. Czy o to nam chodzi? Chyba każdy może sobie sam odpowiedzieć.  
Po konsultacjach z wszystkimi osobami związanymi z organizacją i obsługą SALF podjęte zostały następujące decyzje:
1. Za uderzenie w czasie przerwy w grze zawodnika drużyny przeciwnej, Artur Miły (Pawłowice) zostaje odsunięty od 5 kolejnych spotkań w lidze i po odbyciu kary zostanie dopuszczony warunkowo do dalszej gry.
2. Marek Kloc zostaje warunkowo dopuszczony do dalszej gry.
3. Drużyny: Cadi-Caru i Pawłowic zostają warunkowo dopuszczone do dalszej gry.
Na powyższe, niskie kary miało wpływ miedzy innymi to, że wszyscy winni owego zajścia przeprosili za swoje zachowanie i zadeklarowali, że nie powtórzy się to więcej. Zawodnicy przeprosili się wzajemnie i przeprosili kibiców obecnych na meczu.
Warunkowe dopuszczenie oznacza, że podobne zajście w dalszej części rozgrywek, sprawia, że zawodnik lub drużyna będzie w trybie natychmiastowym wykluczona z dalszego udziału w rozgrywkach SALF.
Uprzedzam także, że od stycznia 2008, jeżeli dojdzie do awantur na boisku, to drużyn będą karane odjęciem punktów w lidze (to najniższy wymiar kary) do usunięcia z ligi włącznie.
Kara ta będzie nakładana zawsze, jeżeli podczas rozwiązywania problematycznych spraw w trakcie gry, na boisko wejdzie choć jeden zawodnik rezerwowy.
Jeżeli kibice danej drużyn będą wbiegać na parkiet, to drużyna, której kibice zakłócają rozgrywki, będzie zmuszona do pokrycia kosztów związanych z obsługa techniczną do końca rozgrywek na swoich meczach.
Proszę więc, o pohamowanie emocji nawet jeżeli stawka meczu jest wysoka.
-------------------------------------------
 W odpowiedzi na kilka wniosków, które pojawiły się na forum odnośnie zmiany strzelców bramek w meczach drugiej i trzeciej kolejki informujemy, iż zgodnie z § 2 punkt 7 Regulaminu Suszeckiej Amatorskiej Ligi Futsalu:
„Kapitan drużyny jest zobowiązany bezpośrednio po mecz do sprawdzenia i podpisania protokołu meczu. Jeżeli stwierdzone zostały błędy w protokole, to muszą zostać wyjaśnione natychmiast w obecności: sędziego, stolikowego i kapitana zainteresowanej drużyny. Skargi wnoszone w późniejszych terminach mogą bez podania przyczyny nie zostać rozpatrzone”.
Niestety od meczu Elbud vs. GKS Futsal oraz BenGaz vs. GKS Futsal, (bo tych meczów dotyczą w/w wnioski) minęło już kilka dni i trudno stwierdzić czy w sprawozdaniach były błędy czy też nie, dlatego zmian dokonać nie możemy!
Jeszcze raz prosimy, zatem o dokładne sprawdzanie protokołów zaraz po spotkaniach i o bieżące wyjaśnianie wszelkich „pomyłek”, tak, aby uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości.
-------------------------------------------
 Niestety już na pierwszej kolejce SALFu powróciła moda na picie alkoholu na trybunach hali sportowej.
Dlatego przypominam, że rozgrywki SALFu służą popularyzacji  Futsalu, natomiast w sobotę młodzież, która przyszła na halę zmuszona była oglądać zmęczonych po meczu zawodników reklamujących osobiście takie czy inne kompanie piwowarskie.
OSTRZEGAM! Każdy zawodnik ligi pijący alkohol w hali sportowej w Suszcu, zostanie usunięty z ligi SALF.
Skorzystam z paragrafu 11 ust. 1 i 11 ust.2 rozgrywek.
Dodatkowo jeżeli zawodnicy, kibice towarzyszący drużynom i pozostali będą spożywali alkohol w hali, to wezwana zostanie Policja.
Tak więc, koszt jednej butelki z kwoty 2,5 zł może wzrosnąć do 102,5 zł, po otrzymaniu kary.
Więc lepiej się zastanowić czy warto.
Proszę kapitanów drużyn , o przekazanie wszystkim zawodnikom tej informacji  żeby uniknęli  problemów.
 

 

280421