Przejdź do treści
Hala Sportowa
Przejdź do stopki

Puchar ligi

Treść

Aktualnośći Terminarz
 Wyniki
Tabela
Fair Play
Strzelcy Forum SALF
Drużyny

PUCHAR LIGI 2007/2008

 

Jak co roku ostatnim punktem halowego sezonu w Suszcu były rozgrywki Puchar Ligi SALF. Tydzień po zakończeniu gier ligowych uczestnicy suszeckiej ligi spotkali się po raz ostatni w hali, aby powalczyć o ostatnie trofeum sezonu. W tego typu turniejach często dochodzi do niespodzianek i podobnie było także tym razem.

Do tegorocznego Pucharu Ligi SALF zgłosiło się 8 drużyn. Jak los potrafi być przewrotny, przekonaliśmy się już podczas losowania. Podobnie jak przed rokiem już na etapie rozgrywek grupowych z pucharem musiał pożegnać się jeden z medalistów, bowiem traf sprawił, że w jednej grupie zagrały: All Stars – mistrz, Elbud – wicemistrz, Cadi-Car – drugi wicemistrz, zaś czwartą drużyną, która miała wielkiego pecha trafiając do „grupy śmierci” był ostatni zespół ligowego sezonu – Rybówka.
W grupie „B” zagrały ligowe średniaki: gospodarze z Suszca, The Blues z Żor, pszczyńskie Mieszko i ekipa z Mizerowa.

Takie rozstawienie drużyn spowodowało, że już we wstępnej fazie pucharowego turnieju było bardzo ciekawie. Grupę „mistrzowską” wygrał Elbud, odnosząc komplet zwycięstw. Najcenniejsze chyba było jednak to odniesione nad mistrzem ligi drużyną All Stars. Wysoka porażka pierwszej drużyny ligowego sezonu sprawiła, że zespół ten musiał pożegnać się z tegorocznym pucharem już w grupowej fazie. Losy awansu ważyły się jednak do ostatniego meczu, bowiem po remisie z All Starsami i porażce, z Elbudem tylko zwycięstwo w ostatnim meczu z Rybówką dawało awans do dalszych gier Cadi-Carowi. Ligowy outsider stawił faworyzowanej drużynie spory opór, ale ostatecznie opuścił parkiet w Suszcu bez punktu.
Mimo trzech porażek Rybówka zaprezentowała się całkiem przyzwoicie, w szczególności w meczu z mistrzem ligi (w 11 minucie gry był jeszcze remis 1:1).

Komplet wyników grupy „A”
All Stars – Cadi-Car 0:0
Rybówka – Elbud 1:6
All Stars – Rybówka 3:1
Cadi-Car – Elbud 3:4
All Stars – Elbud 0:6
Cadi-Car – Rybówka 2:0

Tabela grupy „A”:

Drużyna         mecze   pkty       bramki

1. Elbud             3          9           16:4

2. Cadi-Car         3          4           5:4

3. All Stars         3          4           3:7

4. Rybówka        3          0           2:11

awans: Elbud i Cadi-Car

Z grupy „B” awans do fazy pucharowej wywalczyły drużyny Suszca i Mieszka. Obie nie przegrały meczu w grupie, a o ostatecznej kolejności zdecydował bilans bramkowy. Bliski awansu był tutaj także zespół z Mizerowa, który po minimalnej porażce z Mieszkiem i wygranej nad The Blues potrzebował zwycięstwa w ostatnim meczu z Suszcem. Remis wyeliminował jednak z dalszej walki młodych zawodników z Mizerowa.
Najgorzej w tej grupie wypadł zespół z Żor, który przegrał dwa pierwsze pojedynki i w meczu o honor podzielił się punktami z mającym pewny awans Mieszkiem.

Komplet wyników grupy „B”
Mizerów – Mieszko 1:2
The Blues – Suszec 2:4
Mizerów – The Blues 2:1
Mieszko – Suszec 0:0
Mizerów – Suszec 2:2
Mieszko – The Blues 1:1

Tabela grupy „B”

Drużyna          mecze   punkty   bramki

1. Suszec           3           5           6:4

2. Mieszko          3           5           3:2

3. Mizerów          3           4           5:5

4. The Blues       3           1           4:7


awans: Suszec i Mieszko

Tak więc w pierwszym półfinale wicemistrz Elbud (zwycięzca grupy „A”) spotkał się z dziewiątą drużyną ligowego sezonu Mieszkiem (drugi w grupie „B”). Mecz rozpoczął się dość nieoczekiwanie. W 7 minucie drużyna Mieszka prowadziła już 2:0 i miała już na widelcu wicemistrzowski team. Rywale jednak szybko się podnieśli i po kolejnych pięciu minutach byli już na prowadzeniu. W nerwowej końcówce, niemający nic do stracenia zespół z pszczyńskiego osiedla Piastów wycofał bramkarza, lecz zamiast bramki wyrównującej w ostatnich sekundach czwartego gola zdobył Elbud.

Drugi półfinał, w którym zagrał trzeci ligowy zespół z gospodarzami, równie zacięty, choć padła w nim tylko jedna bramka. Mecz miał bardzo wyrównany przebieg i losy awansu toczyły się do samego końca. Cadi-Car dość szybko objął prowadzenie i utrzymał je do końcowej syreny. Gospodarze z Suszca byli jednak bardzo bliscy doprowadzenia do remisu lecz najwyraźniej limit szczęścia w tym dniu już wykorzystali wcześniej.

W finale Pucharu Ligi zatem bez większej niespodzianki zagrały drużyny, które w ligowych rozgrywkach były na podium. Faworytem meczu był jednak Elbud, który tego dnia wygrał wszystkie mecze (w tym z Cadi-Carem w grupie).
Dla „samochodziarzy” miała to być zaś wspaniała okazja do rewanżu za dwie porażki w tym sezonie (pierwsza w lidze, druga wcześniej wspomniana w pucharowej grupie). Mecz rozpoczął się jednak niejako planowo od szybkiego prowadzenia Elbudu. Zresztą w początkowym fragmencie gry to wicemistrzowie dyktowali warunki gry. Cadi-Car ograniczał się głównie do gry z kontrataku. Elbud mógł podwyższyć prowadzenia, lecz w bramce rywali świetnie spisywał się Żurawiecki. Wreszcie jedna z nielicznych akcji zaczepnych zakończyła się faulem i po rzucie karnym był remis. Elbud wciąż miał inicjatywę, lecz Cadi-Car rozgrywał to spotkanie bardzo mądrze i mimo optycznej przewagi wicemistrzów w 12 minucie po szybkiej kontrze prowadzenie objęli samochodziarze. Elbud chcąc odrobić straty wycofał bramkarza i... stracił trzecią bramkę. Było już niemal pewne, że Cadi-Car nie da sobie wydrzeć zwycięstwa. Pośpiech oraz otwarta, ale także nerwowa gra w końcowych fragmentach finału sprawiła, że Elbud został całkowicie pogrążony pięć sekund przed końcową syreną!

Wyniki fazy pucharowej
Półfinały:
Elbud – Mieszko 4:2
Cadi-Car – Suszec 1:0

awans: Elbud i Cadi-Car

Finał
Elbud – Cadi-Car 1:4

Zdobywca Pucharu Ligi: Cadi-Car

Tak, więc tryumfatorem Pucharu Ligi w halowym sezonie 2007/2008 został zespół brązowych medalistów – Cadi-Car.
280416